Donacija odjeće i obuće završena

Kategorija: Guardians Objavljeno: Četvrtak, 19 Lipanj 2014 Napisao/la RK Gospić

U organizaciji Rukometnog kluba "Gospić" krenulo se u doniranje odjeće, obuće i ostalih stvari potrebnih za pomoć obiteljima slabijeg socijalnog statusa. Akciji se pridružilo mnogo građana grada Gospića i time dalo cijeloj toj ideji novu i veću dimenziju. Prvotno je, uz potporu ravnatelja škole, ideja bila pomaganje obiteljima djece koja polaze u OŠ dr. Jure Turića u Gospiću, no neočekivano velika količina prikupljenih stvari proširila je krug doniranih ljudi.

GALERIJA SLIKA

 

U sakupljanju stvari sudjelovalo je 56 „obitelji“, sakupile su se 2 velike, 9 srednjih, 4 male kutije, te 27 vreća i 88 vrećica odjeće, obuće, igračaka, higijenskih i sličnih potrepština.

Preciznije sakupilo se minimalno 1986 komada/pari (broj koji je otišao za Slavoniju nemamo, kao ni broj odjeće s većom greškom (4 vreće)), a u broju nisu ni 4 vreće igračaka), odjeće obuće, igračaka i sl.

Roba je spakirana u 50 kutija, a donirane stvari su razvrstane na 18 „strana“:
      - poplavljena područja u Slavoniji
      - Starački dom u Gospiću
      - Centar za socijalnu skrb u Gospiću
      - 15 obitelji (41 dijete) čije je barem jedno dijete polaznik OŠ dr. Jure Turića u Gospiću

- 4 vreće robe s većom greškom će se još pregledati i odlučiti kamo s njom
- 4 vreće svakojakih igračaka, crtića, ukrasa će donirati nekome tijekom godine

Hvala svim ljudima koji su sudjelovali u donaciji. Kao što se može vidjeti bilo je jako puno doniranih stvari, te nam je za razvrstavanje trebalo još više vremena i živaca bubući smo htjeli da stvari odgovaraju osobi kojoj su bile namijenjene. Nadamo se da nam nitko neće zamjeriti ukoliko nešto odgovara jer je u cijelu akciju uloženo puno truda, brige i osjećaja.

Hitova: 5661

Posebni događaji

          5vecer rukometa

Tražilica

Tablica s HRS stranice

Kontakt

  Budačka 12
  53000 Gospić
  Hrvatska (Croatia)
  Mobitel: +38595/868-0006
  OIB: 75686339179
  Matični broj: 1294776
  IBAN: HR9123300031152788357
  rkgospic@gmail.com