3. Otvoreno prvenstvo Grada Rijeke i Novog lista u mini rukometu za dječake 2007. godine

Kategorija: Mlađi uzrasti Objavljeno: Srijeda, 14 Svi 2008


Naši dječaci sudjelovali su na Otvorenom prvenstvu Grada Rijeke i Novog lista u mini rukometu za dječake 2007. godine. Preuzeto sa rijekaminirukomet.blog.hr.

 

 

Rukometni mravinjak!!

Otvoreno prvenstvo Novog lista i Grada Rijeke u malom rukometu doživjelo je jučer u dvorani »3. maj« na Kantridi svoje osmo izdanje, koje je potvrdilo ovaj turnir jednim od najatraktivnijih i najmasovnijih ove vrste u Hrvatskoj. Fraze poput »rukometnog mravinjaka« već su prilično otrcane, ali one zapravo najbolje dočaravaju što se tijekom cijeloga dana događalo na Kantridi. Ove godine nastupio je rekordan broj od 38 ekipa iz pet županija, a nakon 120 utakmica pobjednici su bili sljedeći:

  • »Zamet« kod 1997.,
  • zagrebački »Rudar Rude« kod 1998. i
  • »Poreč« kod 1999. godišta.

Kao i uvijek, utakmice su bile bogate dramom karakterističnom za ovakav rukomet i ovaj uzrast, smjenjivale su se suze i smijeh koji je na koncu prevladao.

Image and video hosting by TinyPic
Kakvo je to veselje bilo!!

Rukometne dvoboje ove su godine popratili i dodatni sadržaji, poput mjerenja brzine udarca, besplatno pisanje transparenata i izvlačenje glavne nagrade, velikog LCD televizora marke Phillips, u kojem su sudjelovali svi klubovi, a na koncu je pripao »Umagu«.

Image and video hosting by TinyPic
Besplatno pisanje transparenata je bio totalni hit među djecom i roditeljima

Tradicionalno turnir je okončao maratonskom dodjelom priznanja, a nagrade, pehare i medalje dijelili su rukometaši »Zameta« Milan Uzelac, Mateo Hrvatin i Josip Crnić, te Silvija Gerc iz marketinga Novog lista.

 

Rezultati završnih susreta

1997. godište:
Polufinale: Bribir – Kozala 9:8, Sesvete – Zamet 7:9.
Za treće mjesto: Kozala – Sesvete 10:6. Finale: Bribir – Zamet 5:8.

1998. godište:
Polufinale: Rudar Rude – Rovinj 10:7, Poreč – Buzet 8:9.
Za treće mjesto: Rovinj – Poreč 10:16. Finale: Rudar Rude – Buzet 11:10.

1999. godište:
Polufinale: Zamet – Kvarner 14:5, Umag – Poreč 12:15.
Za treće mjesto: Kvarner – Umag 15:11. Finale: Zamet – Poreč 6:8.Dodjela priznanja

Iako organizacija ovakvoga turnira nije jednostavna, organizatori su najteži posao ipak imali kada je trebalo stol sa peharima i medaljama prebaciti sa ruba terena u središte pažnje. Iz godine u godinu naime Otvoreno prvenstvo Grada Rijeke i Novog lista njeguje tradiciju podjele mnogobrojnih priznanja, čija se težina mjeri u desecima kilograma. Pobjedničke ekipe dobile su prijelazne pehare koje moraju vratiti dogodine, drugoplasiranima i trećeplasiranima pripali su manji pehari i medalje, a četvrtoplasiranima utješne nagrade, znojnici Viktorije. Izabrane su i all star petorke, kao i najbolji igrači i vratari u svakoj kategoriji.

U 1997. godištu članovi petorke su Mislav Zadro (Sesvete), Robi Vinković (Zamet), Luka Lukatela (Bribir), Filip Glavaš (Kozala) i David Broz, najbolji igrač Robi Vinković, a vratar David Broz.

Image and video hosting by TinyPic
Mi smo najbolji!! All star ekipa '97 godišta

Image and video hosting by TinyPic
Zlatni Zamećani


Kod 1998. u petorku su odabrani Lovro Gaća (Rudar Rude), Tena Japunđa (Rovinj), Jakob Čehić (Poreč), Toni Belac (Buzet) i Mario Banko (Poreč), najbolji igrač je Lovro Gaća, a vratar Mario Banko.

 

Image and video hosting by TinyPic
Rudar Rude - ne zna se tko je sretniji - mali rukometaši ili njihov trener!


U najmlađem godištu petorku čine Marin Sinčić (Umag), Luka Koraca (Poreč), Matej Diklić (Poreč), Tin Lučin (Zamet) i Dorijan Antukić (Kvarner), najbolji igrač je Luka Koraca, a vratar Dorijan Antukić.
 

Image and video hosting by TinyPic
Najgolman '99 godišta - Dorijan Antukić


Image and video hosting by TinyPic
Poreč slavi pobjedu!!


Posebno priznanje dobio je i najmlađi sudionik turnira, Luka Rakovac iz »Poreča«, rođen u srpnju 2000. godine.

 

Naši mini rukometaši

...nešto više za par dana. Treba nama više vremena :) Bit će i filmić!

 

Hitova: 10926

Posebni događaji

          5vecer rukometa

Tražilica

Kontakt

  Budačka 12
  53000 Gospić
  Hrvatska (Croatia)
  Mobitel: +38595/868-0006
  OIB: 75686339179
  Matični broj: 1294776
  IBAN: HR9123300031152788357
  rkgospic@gmail.com