`96. godište - Prva službena pobjeda !!!

Kategorija: Mlađi uzrasti Objavljeno: Srijeda, 07 Listopad 2009
RK GOSPIĆ - RK SENJ 23:16 (11:11)
SENJ, SD ROBERT BARBIĆ - BELI

Gledatelja: 20
Suci: Orešković Kristijan
Nadzornik:

GOSPIĆ: Kolačević, Zelić, Lulić 2, Balen 7, Jelić 1 (8 obrana), Rukavina 5, Maras, Jelinić T. 5, Sokolić 1, Živković 1, Jelinić I. 1

SENJ: A. Nekić, A. Orlić, M. Nekić 1, K. Žunić 1, M. Janičić 2, J. Stipić, I. Biljaka, l. Mihelac, I. Samaržija, A. Čosić 7, A. Nakić 5

Sedmerci: Gospić -, Senj 0/1
Isključenja: Gospić - , Senj -

Kako smo dosta udaljeni od Rijeke zamolili smo ljude u organizaciji da po jednom dolasku igramo 2 utakmice kako bi nam troškovi putovanja bili manji, pa smo sukladno tome prema rasporedu u subotu, 3.10.2009 godine, trebali igrati protiv ekipe Senja i ekipe Matulja. Prema dogovoru, zbog dodatnih smanjenja troškova, sa Senjom smo igrali u Senju u nedjelju, 4.10.2009. godine, dok bi u drugom dijelu oni trebali doći u Gospić.

Uvodni dio utakmice je počeo loše za naše dečke. Balen je ipak, iako je na zagrijavanju dobio neugodan udarac loptom u glavu nakon čega je bilo upitan njegov nastup, što bi još više smanjilo mogućnost rotacije u ekipi budući da nam je zbog bolesti nedostajao Dino Kovačević, započeo utakmicu od početka.
U prvom poluvremenu, u kojem smo uglavnom sustizali vodstvo ekipe Senja, igralo se gol za gol. Naša obrana je bila slaba, omogućavala je protivnicima brze golove dok smo se mi morali nešto više pomučiti za isti cilj. Skakajući u blok dobio je Balen još jedan udarac loptom u glavu, ali sada točno u lice. Isto se to dogodilo i Luliću. Kakva nesreća. Međutim na našu sreću obojica su se oporavila za drugo poluvrijeme. U drugi dio smo u obranu ušli agresivnije, gušće, čvršće, na gol je umjesto Delača stao Jelić kada pri rezultatu 13:12 za senjane radimo seriju od 5:0 te dolazimo do vodstva 17:13. Nakon još dvije serije od 3:0 rezultatski se potpuno odvajamo te pobjeđujemo 23:16.
U napadu se se malo više od ostalih istakli Jelinić sa 5 i Balen sa 7 postignutih golova, a na golu Jelić sa 8 obrana (53.33%).
Znamo da je igranje obrane uvelike stvar volje i želje, a naša je u 2. poluvremenu bila jako dobra sa samo 5 primljenih golova u 20 minuta te za to postignuće treba čestitati svim igračima.

Ovo je prva službena pobjeda, a zabilježena je protiv jake ekipe Senja koja ima 4 igrača koji se izdvajaju: A. Nekić (golman koji nam je obranio puno zicera), A. Čosić (desni vanjski, ljevak koji nas je namučio sa 7 postignutih golova), A. Nekić (lijevi vanjski, visoki igrač također jakog šuta sa 5 golova) te M. Nekić (jako neugodan srednji vanjski kojega je naš Jelinić uspio zadržati na 1 pogotku).


Dan prije, u subotu, 3.10.2009. godine igrali smo u Rijeci protiv ekipe Matulja i doživjeli jedan jako neugodan poraz.

RK MATULJI - RK GOSPIĆ 38:16 (19:3)
RIJEKA, DVORANA KANTRIDA

Gledatelja: 10
Suci: Luketić Ivan (Rijeka) i Badnjević Edin (Rijeka)
Nadzornik: Iličić Ivica (Rijeka)


MATULJI: Kapetanović, Šuljć 9, Uher 1, Bezić 1, Conjar 6, Badžek, I. Slavić 1, Drnić 3, Mrđenović 1, Dobrinić 7, Žic 1, N. Slavić 1, Štanger 1, Milih 2, Bilobrk 4

GOSPIĆ: Kolačević, Zelić, Lulić 3, Kovačević 6, Balen 4, Jelić, Rukavina, Maras, Jelinić T. 3, Sokolić, Jelinić I.

Sedmerci: Matulji 1/1, Gospić 2/5
Isključenja: Matulji 4 minute , Gospić -

Rezultat 38:16 dovoljno govori o situaciji na terenu. Možda bi poraz bio i puno manji da početak utakmice nije bio obilježen mnoštvom naših promašaja, ali i odličnim obranama suparničkog vratara Kapetanovića(?) što je rezultiralo primanjem brzih golova i rezultatom 19:3 na poluvremenu.
Igrači Šiljć (9), Conjar (6) i Dobrinić (7) predvodili su svoju ekipu u napadu sa postignuta 22 od 38 pogodaka.
U našoj ekipi, koja je obranu igrala loše, preširoko, što je ostavljalo puno prostora individualno vrlo jakoj trojki, manje loši u napadu su bili Kovačević sa 6 i Balen sa 4 postignuta gola.
Hitova: 5463

Posebni događaji

          5vecer rukometa

Kontakt

  Mobitel: +38595/868-0006

  Fax: 053/492-455

  OIB: 75686339179

  Matični broj: 1294776

  IBAN: HR9123300031152788357

  rkgospic@gmail.com

 

Rukometni klub "Gospić"
  Budačka 12
  53000 Gospić
  Hrvatska (Croatia)

 

Tražilica