Hotel Ana
Naslovnica
Podrška za RK Buje PDF Ispis
Petak, 30 Listopad 2009
U Bujama su određeni ljudi `pritisnuli pauzu` razvoju rukometa. U nastavku vam prenosimo teskst sa barkun.hr.
Pružite potporu preko Facebook grupe ovdje.


Bujski rukometaši ostali bez dvorane

Rukometaši rukometnog kluba Buje '53 ostali su bez prostora za treniranje, ali i bez dvorane za odigravanje utakmica, a sve zbog rukometnog ljepila. Priču je s nama podijelio Leo Milevoj, jedan od rukometaša RK Buje '53, a donosimo je u cijelosti.

- Nakon što se sagradila školska sportska dvorana u Bujama, rukometaši RK Buja '53, koji su do tada trenirali i igrali na betonskom gradskom igralištu popularno zvanom "crno" igralište, preselili su u novu dvoranu. No, od prvog dana javili su se problemi s domarom i upraviteljicom dvorane, a najveći problem predstavljala je rukometna smola poznatija kao rukometno ljepilo.

Rukometaši su ljepilo u dvorani koristili od kako je sagrađena, ali u posljednjih par godina sve se vise počeo vršiti pritisak da se ljepilo prestane koristi. Kao razlog navedeno je to što se u istoj dvorani odvija nastava tjelesne kulture pa, kako upraviteljica kaže, djeca koja imaju nastavu na tom parketu kući se vraćaju prljava.

Koliko znam, na tjelesnom je obavezna odgovarajuća oprema koja služi isključivo za nastavu tjelesnog odgoja, a ista ta oprema bi se iz higijenskih razloga trebala prati nakon svake aktivnosti. Samim vježbanjem oprema se prlja što od prašine, što od znoja, što od ljepila. Ističem da se dresovi rukometaša redovito prljaju od istog tog ljepila i nakon pranja izgledaju potpuno čisto jer se ljepilo s lakoćom pere! Naglasio bih da se ni jedan roditelj nije bunio što mu je dijete došlo kući prljavo!

U konačnici s upraviteljicom je dogovoreno da se ljepilo moži koristit isključivo petkom i za vrijeme odigravanja utakmice. No, treninge imamo ponedjeljkom, srijedom i petkom, a ako je pristala na spomenute dane ne vidim razlog zabrane korištenja ljepila ponedjeljkom i srijedom?! Pitam se čemu služi čistačica? Ako je problem čistoća dvorane, odnosno parketa ne vidim odgovorniju osobu od nje sto se djeca vračaju kući "prljava".

Uglavnom, nakon uzastopnog "cinkanja" domara odlučeno je da rukometaši RK Buje '53 ne smiju više koristiti dvoranu niti za treninge niti za odigravanja utakmica.

Prošlo je već 10 dana kako rukometaši RK Buje '53 nemaju treninge, a obzirom na nastalu situaciju vjerojatno neće tako skoro opet trenirati u svom gradu. Stoga nam ne preostaje ništa drugo nego potražit termin u nekom drugom gradu što mislim da bi bila velika sramota za Buje i novog gradonačelnika, inače bivšeg igrača rukometnog kluba Buje'53, piše nam Leo Milevoj. (Barkun)

 

Zadnja Promjena ( Petak, 30 Listopad 2009 )
 

Komentari  

 
0 #2 Vanja Antic 2009-10-30 16:19
slazem se!!!
Citat
 
 
0 #1 Josip Durdov 2009-10-30 12:30
E ovo je zalosno i sramotno...
Citat
 

Dodaj komentar


Sigurnosni kod
Osvježi

« Prethodna   Sljedeća »

Sljedeća utakmica

Subota, 26 Svibanj 2012
01:00 
RK Vinodol
Vinodol
:
RK Gospić
Gospić
Statistika sezone
ZM2 - KF :
PO2 - SEL :
PEĆ - MOR :
GS - BUJ :
NOV - VN :
AR2 - BZ2 :

Tablica

  SP
Zamet II 2242
Buje '53 2234
Pećine2028
Kanfanar2128
Buzet II 2125
Mornar2220
Novigrad2018
Poreč 22117
Arena 22116
10 Vinodol2115
11 Selce2013
12 Mladi Rudar II208
13 Gospić218

Ime:

Poruka:

Zadnji komentari

Članarina

Obavještavamo članove kluba da članarinu za 2012. godinu u iznosu od 100,00 kuna mogu uplatiti putem naloga:
na žiro račun: 2390001-10031629

sa pozivom na broj: Vaš JMBG, a u opisu obvezno navesti ime i prezime.
Također Vas molimo da nam pošaljete kopiju uplatnice.
Ujedno molimo sve one koji nisu, a htjeli bi biti članovi udruge da postupe na isti način. Zahvaljujemo se.
Gostiju online: 22
                     1528667
Nijedno