Dječaci rođeni 1998. godine i mlađi, koji se ove godine natjeću u Međužupanijeskoj rukometnoj ligi Sjeverna Dalmacija, odigrali su svoju prvu utakmicu, 1. kolo.

Ligu čini 7 klubova (Rk Gospić, Rk Benkovac, Rk Mini Sunce, Rk Arbanasi, Rk Olimpija, Rk Šibenik i Rk Zadar) koji će u dva dijela (jesenski i proljetni dio) odigrati 14. kola.
Svako kolo je domaćin jedan od navedenih klubova (u cijeloj sezoni svaki klub ima 2 domaćinstva, jedno u 1. dijelu, a drugo u 2. dijelu sezone) gdje 6 ekipa odigrava po jednu utakmicu (ukupno se igraju 3 utakmice u pojedinom kolu), dok je svako kolo druga ekipa slobodna.

Na plenumu klubova je odlučeno da u prvom kolu domaćin bude Rk Gospić.

Parovi 1. kola, 9/10.10.2010.:

1. Rk Gospić        Rk Benkovac
        2. Rk Mini-Sunce    Rk Arbanasi
        3. Rk Šibenik        Rk Olimpija
           slobodan: Rk Zadar

Zbog smanjenja troškova utakmice broj 2 i 3 su se odigrale u Zadru odnosno Šibeniku,te se u Gospiću odigrao samo susret između Rk Gospić i Rk Benkovac.

Utakmica je odigrana u subotu, 9.10.2010. u Gradskoj-školskoj športskoj dvorani u Gospiću u 13 sati.

U prvoj utakmici, unatoč izostancima 2-3 bitna igrača, osvojili su naši mladi rukometaši i prvi bod koji im je donio nerješen rezultat u dosta neizvjesnoj ali i čudnoj utakmici.

Odmah su naši poveli 4:1 dolovima Troskota te se činilo da će to biti relativno lagana pobjeda.
Ozljedom (kasnije se ustanovilo da je lom noge) Jurjevića došlo je do prvih problema te ekipa Benkovca dolazi do 8:8.
Nekoliko minuta prije kraja utakmice vodimo 14:12 i očekivalo se da će oba boda na našu stranu no gosti izjednačuju na 15:15 i imaju zadnji napad 20 sekundi prije kraja utakmice.
Danas najbolji gospićan Troskot krade loptu i iz kontre ima priliku dovesti svoju ekipu do pobjede, no u zadnjem koraku prije šuta gosti rade prekršaj i onemogućuju šut, te vrijeme ističe. U slobodnom udarcu koji se izvodi u takvim situacijama golman gostiju Ćurčić brani šut Troskota i ostavlja ga na 11 postignutih golova a svojoj ekipi osigurava 1 bod.

Sljedeće kolo se igra već sljedeći vikend, 16./17.10.2010.

domaćin:    Rk Arbanasi
        Rk Benkovac    Rk Mini-Sunce