Susreti 1. i 2. kola 1. HRL Zapad za dječake U15 odigrani su u Gospiću, u nedjelju, 13. listopada 2024. godine. Rukometaši Gospića odmjerili su snage s vršnjacima RK Umag, RK Poreč i RK Senj te su upisali dvije pobjede i poraz što im je donijelo 4 boda. Trenutno se nalaze na 4. mjestu ukupnog poretka s istim brojem bodova kako i prve tri ekipe.

Već od prvih minuta susreta vidjela se čvrsta i kvalitetna igra ekipe Gospića. Nakon početne 2:0 serije ekipe Umaga Gospićani su serijom od 5 uzastopnih pogodaka „natjerali“ protivnike na hvatanje rezultata koji na isteku 20. minute ipak ostaje na strani gospićke ekipe (12:10).

U nastavku utakmice protivnici su i dalje pružali otpor i pokušavali sustići rezultat ali prednost gospićkih rukometaša ostala je nedostižna. Do kraja utakmice prednost su povisili na 4 gola razlike i s tom prednošću su priveli utakmicu kraju (20:16).

Utakmica protiv RK Poreč bila je puna rezultatskih preokreta. Gospićani su s tri mini serije na početku prvoga dijela stvorili +4 prednost (7:3) ali Porečani okreću igru serijom od 4 uzastopna pogotka što dovodi rezultat u „egal“ (7:7). Sedmercem u zadnjim minutama gosti uspijevaju uhvatiti jedan gol prednosti i s njim otići na predah (11:10).

Pad koncentracije domaće momčadi u drugom dijelu utakmice gosti su uspjeli iskoristiti za rezultatsku prednost koja je na kraju utakmice iznosi +8 (24:16).

Potpuno drugačiju utakmicu gospićki dječaci odigrali su protiv ekipe iz Senja. U prvom poluvremenu ekipa Zvonimira Kneževića realizirala je osam pogodaka dok su Senjani uspjeli realizirati tek 3 (8:3).

Drugi dio susreta također su obilježili Gospićani. Odlična igra rezultirala je s 10 postignutih pogodaka te prednošću od +10. U strijelce su se upisali gotovo svi igrači. Utakmica je završila rezultatom 18:8.

RK GOSPIĆ – RK UMAG 20:16 (12:10) – Maras (6), Tonković Javorina (5), Duić (5), Pintar (3), Mandić (1)

RK POREČ – RK GOSPIĆ 24:16 (11:10) – Tonković Javorina (6), Maras (5), Duić (4), Pintar (1)

RK SENJ – RK GOSPIĆ 8:18 (3:8) – Duić (4), Brozičević (3), Mandić (2), Tonković Javorina (2), Sarić (1), Tomljenović (1), Maras (1), Tonković (1), Ratković (1), Pintar (1), Jandrić (1)