Ekipa dječaka U17 odigravanje državne lige nastavila je u Senju gdje su odigrali utakmice 4. kola 1. HRL Zapad protiv RK Senj i RK Mornar Dramalj-Crikvenica. U velikoj borbi igrača pod vodstvom Roberta Havličeka upisali su jednu pobjedu i jedan poraz te se nalaze na 4. mjestu ukupnog poretka sa 6 bodova u 5 odigranih utakmica.

Susret protiv ekipe Senja u prvih je 25 minuta prikazao podjednaku kvalitetu obje momčadi. Ekipe su igrale čvrsto s velikom željom za pobjedom. Unatoč visokoj koncentraciji Gospićana domaćini su ipak uspjeli na predah otići s +2 na svom kontu (16:14).

Serijom od 2 uzastopna pogotka na početku drugog poluvremena Gospićani se vraćaju u egal. Čvrstom obranom i boljom realizacijom uspijevaju ostvariti prednost iako se ekipa iz Senja pokušavala približiti. Novim 2:0 i 4:0 serijama gospićki rukometaši susret su mirno priveli kraju pobjedom rezultatom 31:26.

Do sredine prvoga dijela utakmice protiv RK Mornar Dramalj-Crikvenica igrala se neizvjesna i izjednačena igra. Umor nakon prve teške utakmice doveo je do pada koncentracije kod gospićkih rukometaša što je pružilo protivnicima priliku za stvaranjem osjetnije prednosti. Nizom od četiri pogotka preuzeli su prednost na što su Gospićki dječaci odgovorili s tri uzastopna pogotka i tako do isteka prvih 25. minuta smanjili gol razliku na -3 (12:15).

U drugom dijelu ekipa trenera Havličeka pokušavala je sustići prednost, no do kraja susreta nažalost nije uspjela okrenuti rezultat u svoju korist. Susret je završio rezultatom 28:22 za ekipu iz Crikvenice.

RK GOSPIĆ – RK SENJ 31:26 (14:16) – Hećimović (9), Jergović (6), Bukovac (5), Borovac L. (5), Milković (4), Marković (1), Ratković L. (1)

RK MORNAR DRAMALJ – CRIKVENICA – RK GOSPIĆ 28:22 (15:12) – Bukovac (6), Hećimović (4), Ratković L. (4), Ratković Jo. (3), Borovac I. (2), Ratković Ju. (1), Jergović (1), Borovac L.(1)