U Gospiću su (nedjelja 9.4.2017. godine) u sklopu 13. kruga I HMKRL zapad naši mlađi kadeti odigrali utakmice protiv ekipa Arene i Mladog Rudara. Odličnom predstavom pobijeđena je Arena, ekipa koja konkurira za plasman na završnicu PH (među 20 najboljih ekipa Hrvatske), dok nas je nedostatak snage odnio u poraz protiv RK Mladi Rudar.

RK GOSPIĆ – RK ARENA 24:21 (15:11) – na samom početku utakmice je bila vidljiva neodlučnost, možda i preplašenost naših igrača (poraz u prvom dijelu natjecanja 26:20) koja je rezultirala s nekoliko nerealiziranih zicera. Ubrzo su se glave posložile, ruke opustile, te smo nakon zaostatka 5:3 dostigli i prestigli protivnika (6:6, 7:6, 10:8, 14:10). U tim trenucima je obrana na čelu s golmanom Karlom Mataijom bila na razini i na odmor odlazimo pri vodstvu 15:11. U nastavak ulazimo jednakim ritmom, povećavamo prednost na +5 (19:14, 20:15, 21:16, 22:17). Iako je obrana u posljednjim trenucima utakmice bila nešto slabija, pogotci Mateja Suknaića i Josipa Kolačevića potvrđu pobjedu s kojom su dečki pokazali da se možemo boriti i s najboljim ekipama lige. Najefikasniji su u našoj ekipi bili Matej Suknaić i Josip Starčević sa po 6 pogodaka.

RK MLADI RUDAR – RK GOSPIĆ 24:19 (7:10) – utakmicu protiv protivnika kojega smo u prvom dijelu prvenstva pobijedili rezultatom 21:13 smo odigrali 10 minuta nakon teške i naporne utakmice s Arenom. Od samog početka se primjećivao nedostatak snage, koncentracije i sabija igra. Unatoč nekoliko izgubljenih lopti i nerealizaciji čistih prilika, dok je bilo snage održavali smo vodstvo od 3 pogotka (9:6, 10:7, 11:8). Nedostatak Dizdara te ozljede Milkovića i Rupčića na samom početku utakmice onemogućili su nam brojne obrambene i napadačke rotacije što je izravno utjecalo na tijek utakmice i njezin konačni rezultat. U posljednjih 10 minuta više nije bilo snage za obrambene reakcije prema fizički superiornijim protivnicima te taj period igre gubimo s 11:6. Uz, u prvom poluvremenu odličnog Biškupića na golu, istakli su se Josip Starčević sa 7 i Matej Suknaić sa 5 pogodaka.