Četvrtak 10. listopada 2024. godine bio je vrlo važan dan za Rukometni klub „Gospić“. U Kulturno informativnom centru održano je svečano potpisivanje stipendija naših rukometašicama kojima je klub želio pokazati brigu o onima koji su budućnost Gospićkog rukometa i  općenito. Cilj je istaknuti upravo one mlade i talentirane sportaše i sportašice koji u svakom smislu te riječi žive ovaj prelijepi sport i koji su do sada, ali će i u budućnosti, svojim sportskim i učeničkim kvalitetama i uspjesima ispisati stranice povijesne knjige kluba.

S ponosom ističemo kako su prve, svoje i klupske, stipendije potpisale Lara Dumičić, Dorotea Faflja, Paulina Franić, Matea Gučanin, Nika Ivančić, Marta Kulaš, Anja Rukavina, Josipa Štimac i Marta Šulentić, djevojčice koje mogu biti ne samo sportski primjer već svojim uzornim vladanjem i odličnim ocjenama i primjer u obrazovanju, te na taj način zauvijek ostale dio klupske povijesti.

Kroz cijelu večer pratio nas je prekrasan ambijent pun emocija i pozitivna atmosfera. Na samome početku dodjele članovima kluba, obiteljima djevojčica i ostalim gostima obratio se član Izvršnog odbora kluba Davor Korečić s par prigodnih riječi. Večer je osim za djevojčice i njihove roditelje bila posebno emotivna za njihove dosadašnje trenere Antoniju Pavelić, Antoniju Antić i Vanju Antića koji su nam na najbolji način mogli predstaviti stipendistice jer su uz njih bili od malih nogu, od dana kada su kročile u svoj klub, te su im svojim radom i predanošću svakodnevno usađivali nove vrijednosti kako bi bile ne samo bolje sportašice već i bolji ljudi. Ono što je važno napomenuti je da se nadamo da će djevojčicama ovo biti samo jedan u nizu uspjeha u njihovim rukometnim karijerama.

Čestitamo našim rukometašicama, njihovim obiteljima i vjerujemo da će ove mlade djevojčice, koje su postale naše stipendistice biti još uspješnije u budućnosti te smo sigurni da će se u svom školovanju, natjecanjima i općenito kroz život uvijek prisjetiti naše podrške i da nikada neće odustati od svojih snova, želja i ambicija. Budite ustrajne i neka vas i kroz uspjehe i kroz prepreke vodi motivacija, ona je ta koja vas gura dalje.