Nove utakmice djevojčice U17 odigrale su se u subotu, 19. listopada 2024. godine, u Rijeci. Pod vodstvom trenera Mate Pavelića, u odsustvu trenera Vanje Antića, u susretima 2. Kola 1. HRL Zapad protiv vršnjakinja ŽRK Ivanić i ŽRK Dugo Selo’55 nisu uspjele upisati bodove.

Jako zanimljivu i uzbudljivu utakmicu pružile su nam djevojčice ŽRK Ivanića i RK Gospić. Obje ekipe su se borile za svaku loptu, svaki pogodak. Do isteka prvih 25. minuta gospićke rukometašice uspijevaju stići do dva pogotka prednosti i otići na predah s rezultatom 13:11.

U nastavku susreta ekipa trenera Pavelića drži svoju prednost na jedan do tri pogotka razlike. Ekipa iz Ivanića nije popustila i serijom od 3 uzastopna pogotka u 42. minuti uspijevaju izjednačiti(20:20). Do samoga kraja nastavila se igra gol za golom no više sreće ovaj put su imale protivnice koje su pogotkom u zadnjoj minuti Gospićanke ostavile bez bodova (24:23).

Prvih 20 minuta utakmice obje su ekipe držale podjednak tempo igre. Nakon spomenute minute igračice ŽRK Dugo Selo ’55 serijom 4:0 prelaze u vodstvom koje su do isteka 25. minute povećale (18:12).

Gospićke djevojčice u drugom su dijelu susreta ponovno pokazale borbenost i visoku motivaciju te su uspjele doći do izjednačenja u 43. minutu (25:25). Teška prva utakmica i hvatanje zaostatka u drugoj dovelo je do umora što je protivnička ekipa iskoristila i s pet pogodaka u zadnjim minutama odnijela pobjedu rezultatom 30:25.

ŽRK IVANIĆ – RK GOSPIĆ 24:23 (11:13) – Vukelić (7), Kulaš (6), Faflja (4), Rukavin (2), Dumičić (2), Franić (1), Šulentić (1)

ŽRK DUGO SELO’55 – RK GOSPIĆ 30:25 (18:12) – Rukavina (8), Vukelić (5), Dumičić (5), Kulaš (4), Faflja (1), Fajdić (1), Dumičić (1)