Rukometni klub „Gospić“ je svojim kvalitetnim i motiviranim radom s rukometnom mladosti tijekom proteklih godina napredovao i došao do izuzetnih uspjeha i rezultata. Osim što su to prepoznali rukometaši i rukometašice iz okolnih gradova i županija, povukalo je i mlade rukometaše i rukometašice, dugogodišnje članove, da ostanu u svom gradu i klubu. Treću godinu zaredom gotovo svi su učenici članovi kluba upisali srednjoškolske smjerove u Gimnaziji Gospić i Strukovnoj školi Gospić te nastavili razvijati svoje rukometne vještine upravo u klubu u kojem su napravili i svoje prve rukometne korake.

U školskoj godini 2024./2025. pet dječaka i tri djevojčica odlučilo je upravo u Gospiću nastaviti svoje školovanje i ostati na svom sportskom terenu. Mihael Jurčić, Matan Marković, Borna Duić, Andrija Tomašić i Andrija Ratković među dječacima U15, te Nika Ivančić, Marta Kulaš i Sara Vukelić među djevojčicama U15.

Ostanak i dolazak talentiranih rukometaša i rukometašica u Rukometnom klubu „Gospić“ izuzetno je priznanje i velika pohvala za sav uloženi trud i rad te motivacija za daljnji napredak. Veliko hvala našim rukometašima, rukometašicama i njihovim roditeljima na bezuvjetnom povjerenju.