Gradska sportska dvorana u Gospiću ugostila je u nedjelju, 6. listopada 2024. godine, susrete 1. i 2. kola 1. HRL Zapad najmlađe ovosezonske ekipe dječaka, one rođenih 2013. i 2014. godine. Ekipa trenera Mateja Udiljka, od kojih je nekima ovo bila premijerna predstava u velikom rukometu, snage je odmjerila protiv RK Ogulin, MRK Kozala i RK Zamet protiv kojih je upisala dva poraza i jednu podjelu bodova.

Nakon početnog vodstva u prvoj utakmici sezone protiv ekipe Zameta koje je u jednom trenutku bilo 4:1, protivnici su pružili čvrst otpor i serijom od 5 uzastopnih pogodaka rezultat okrenuli u svoju korist. Po isteku 20. minute rezultat je bio 9:7 za ekipu iz Rijeke. Velika želja za pobjedom motivirala je obje ekipe na čvrstu i odlučnu igru u nastavku utakmice što je dovelo do neizvjesne borbe koja je završila podjelom bodova i rezultatom 20:20.

Nakon iscrpljujućeg prvog susreta, domaćine je u drugoj utakmici čekao ogled protiv jake ekipa Kozale. U prvom su dijelu utakmice ekipe prikazale igru podjednake kvalitete što je rezultiralo izjednačenjem na kraju prvog poluvremena (11:11). Nekoliko neopreznih pogrešaka malenih Gospićana ekipa Kozale je iskoristila kako bi stvorila prednost koju domaćini nisu uspjeli sustići. Rezultat nakon posljednjeg sučeva zvižduka bio je 20:15 za gostujuću ekipu.

Nakon dvije fizički i psihički teške utakmice gospićki su rukometaši u trećoj utakmici toga dana snage odmjerili protiv ekipe RK Ogulin. Unatoč spomenutim naporima ekipa trenera Udiljka nije posustala i odigrala je vrlo kvalitetnih 20 minuta susreta nakon kojih je za protivnikom zaostala tek jedan gol (11:10). Sve do 31. minute Gospićani su snažno parirali protivnicima. Nakon spomenute minute dvjema 3:0 serijama ogulinska ekipa preuzima vodstvo i rezultatski se odvaja do konačnog rezultata od 24:20.

RK ZAMET – RK GOSPIĆ 20:20 (9:7) – Maras (9), Alibabić (6), Rogić (3), Ratković (2)

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 15:20 (11:11) – Rogić (5), Alibabić (4), Ratković (3), Maras (2), Sekulić (1)

RK OGULIN – RK GOSPIĆ 24:20 (11:10) – Ratković (8), Rogić (4), Maras (4), Alibabić (2), Serdar (2)