Gospićka rukometna publika imala je priliku u subotu, 28. rujna 2024. godine, uživati u utakmicama 1. i 2. kola 1. HRL Zapad. Rukometaši Gospića snage su odmjerili protiv ekipa RK Dubovac-Gaza, HRK Karlovac i RK Ogulin. Igrači trenera Roberta Havličeka ostvarili su dvije pobjede i jedan poraz i tako upisali prva 4 ovosezonska boda.

U prvoj utakmici dočekala ih je ekipa RK Dubova-Gaza sa kojom su od početka držali gol razliku u svojim rukama. Nizom velikih serija Gospićki rukometaši su zacrtali smjer odigravanja utakmice. Iako su protivnici uspjeli realizirati nekoliko pogodaka, odlučna igra naših rukometaša donijela im je pobjedu rezultatom 38:14.

Derbi utakmica protiv HRK Karlovac je od početka bila neizvjesana i igrački izjednačena. Prvi dio susreta igrao se „gol za gol“ no ekipa Karlovca u zadnjim minutama uspjeva zabiti gol i otići na predah sa golom razlike (15:14). Otvaranje drugog poluvremena natjeralo je gospićke rukometaše na „hvatanje“ rezultatske prednosti. S nekoliko pogrešaka rukometaši Gospića otvorili su put prema pobjedni gostujućoj ekipi i u konačnici ostvarili poraz 31:26.

U posljednjoj utakmici ekipa Gospića pokazala se kao kvalitetnija ekipa od RK Ogulina. U odličnom ritmu i čvrstoj obrani naši rukometaši odnijeli su pobjedu visokim rezultatom 33:28.

RK GOSPIĆ – RK DUBOVAC GAZA 38:14 (29:9) – Hećimović (5), Bukovac (5), Ju.Ratković (5), Jergović (5), Jerković (4), L. Ratković (3), I. Borovac (3), Milković (2), L. Borovac (2), M.Marković (2), Jo. Ratković (2)

RK GOSPIĆ – HRK KARLOVAC 26:31 (14:15) – Hećimović (8), Jo.Ratković (7), L. Ratković (3), Jergović (3), Bukovac (3), Marković (1), I. Borovac (1)

RK GOSPIĆ – RK OGULIN 33:28 (20:11) – Bukovac (7), L.Ratković (7), Milković (4), Jergović (4), Jerković (3), Jo. Ratković (3), I. Borovac (3), Stilinović (2)