Nakon što su u protekloj sezoni po prvi puta mladi rukometaši i rukometašice iz drugih gradova upisali srednje škole u Gospiću i rukometni put nastavili u Rukometnom klubu “Gospić”, ove se sezone ponovno potvrđuje kvaliteta rada kluba.

U novoj sezoni 2024./2025. Rukometni Klub „Gospić“ bogatiji je za pet djevojčica koje su odlučile svoje srednjoškolsko obrazovanje i rukometni napredak nastaviti u Gospiću. Jedan od ciljeva kluba privući je mlade rukometaše i rukometašice iz okolnih mjesta, gradova i županija da po završetku osnovnog obrazovanja upišu srednje škole na području Gospića i priključe se klubu kao novi članovi i ozbiljni igrači i igračice.

Iz Rukometnog kluba Rab, nakon prošlogodišnjeg dolaska Lare i Dorotee, djevojčicama U15 pridružile su se Marina Guščić i Franka Dumičić. Marina je rođena 2009. godine i igra na poziciji kružne napadačice dok je Franka 2010. godište i igra kao vanjski igrač.

Još jedna kružna napadačica, 2009. godišta svoje je rukometne korake otpočela u Ženskom rukometnom kluba Senia. Doris Nekić, koja će zasigurno doprinijeti kvaliteti igre gospićkih rukometašica i ujedno razviti svoj rukometni potencijal, senjske je parkete zamijenila gospićkim dvoranama.

Djevojčice U15 dobile su još dva pojačanja iz Škole rukometa u Otočcu i Udbini. Marija Devčić iz Otočcu na poziciji kružne napadačice i Anamarija Šubarić iz Udbine na poziciji igračice krila. Nakon završetka osnovnog obrazovanja, obje djevojke odlučile su srednju školu upisati u Gospiću i tako nastaviti trenirati u svom klubu.

Veliko hvala klubovima RK Rab, ŽRK Senia te Školi rukometa u Otočcu i Udbini i nijhovim trenerima na povjerenju koje nam daje vjetar u leđa u ostvarivanju zacrtanih ciljeva.