POBJEDOM ZAKORAČILI U 2. LIGU! , nedjelja 9.10.2016., je u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću odigrano 1. kolo 2. HRL zapad u kojem smo ugostili ekipu Dubovca iz Karlovca i ostvaril pobjedu rezultatom 34:32 (18:15). Bila je to utakmica u kojoj je oko 200 gledatelja moglo vidjeti brzi rukomet s puno golova, a ujedno i s čvrstim, na momente i grubim obranama.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i poveli 3:0, no pogotcima Mate Pavelić iVanja Antić ekspresno vraćamo na 3:3. Do 20. minute utakmice se igralo “gol za gol”, on gosti su održavali prednost od 1 do 2 pogotka. U posljednjih 10 minuta prvog dijela ubacujemo u brzinu više i u obrani i u napadu, te na odmor odlazimo pri vodstvu 18:15. Istim tempom ulazimo u drugi dio i povećavamo vodstvo na 23:18 što s igračem manje upropaštavamo i dobivamo 4 pogotka (23:22). Nakon time-outa uspijevamo konsolidirati svoje redove, brzo odlazimo na +3 (28:25), kasnije povećavamo na 32:28, no s dvije izgubljene lopte omogućavamo protivnicima da se približe na 33:32. Marin Čović svojim 4. golom u posljednjih 12 minuta utakmice osigurava pobjedu i odličan ulaz u veoma zahtjevnu sezonu koja je ispred nas.

Najefikasniji su u našim redovima bili Marin Čović s 8, Mate Pavelić i Igor Radaković s po 6, David Stipetić s 5 i Vanja Antić s 4 pogotka, dok su kod gostiju najprecizniji bili Gvozdanović s 15 i Pauli s 8 pogodaka.
Velika hvala publici koja nas je bodrila tijekom cijelog susreta, nadamo se da se za 2 tjedna vidimo u još većem broju. :-)))