RK GOSPIĆ – RK IVANIĆ 21:30 (8:15)
GOSPIĆ, GRADSKA SPORTSKA DVORANA

Gledatelja: 50,
Suci: Robert Bernobić (Rijeka), Nikša Kalčić (Rijeka)
Nadzornik: Boris Kirinčić (Kanfanar)


GOSPIĆ: Stanković, Marković, Šimić 3, Durdov, Prelčec 4, Mašić, Brkljačić, Krpan 1, Babić 6, Landek, Antić 3, Udiljak 1, Margaretić, Pavelić 3
IVANIĆ: Janeš, Maričić Dario 1, Maričić Davor, Perković 2, Sertić 11, Škrlec 4, Bobić 2, Pavlović 4, Feketić 3, Zrakić 1, Škarica, Glumac 2
Sedmerci: Gospić 1 (1), Ivanić 5 (3).
Isključenja: Gospić 10 minuta, Ivanić 4 minute.

 

Odigrano je i predzadnje, 21. kolo 2. HRL lige – Zapad između Rk Gospić i Rk Ivanić. Iako domaćini dolaze do početnog vodstva, gosti iz Ivanić grada vrlo brzo mijenjaju situaciju u svoju korist, te dolaze do 1:5 vodstva u 7 minuta utakmice. Domaćini se, prvenstveno golovima Petra Babića (3 gola) na trenutak vraćaju u utakmicu, no ne uspijevaju zadržati kvalitetu igre, te protivnici predvođeni Ivanom Sertićem (6 golova) na poluvrijeme odlaze sa prednosti od 7 golova (8:15). Igrači Gospića su u drugi dio ušli bezvoljno, te se razlika brzo povećava, semafor pokazuje 13:27. Domaćini se zadnjih 10 – ak minuta lagano bude, a gosti, naravno, igraju ležernije. U tom razdoblju Gospićani odigravaju brže i postižu 7, a protivnici 3 gola što dovodi do krajnjeg rezultata od 21:30. Činjenica je da se igra treba drastično ubrzati, jer je posljednjih nekoliko minuta utakmice pokazalo da se tako može i mora, samo se nema snage što je dovaljan pokazatelj…!. Kod domaćina najbolji strijelac je bio Petar Babić sa 6 golova, dok je to kod gostiju bio Ivan Sertić sa 11 postignutih golova. Prvu utakmicu, nakon 2 i pol mjeseca izbivanja od ozljede stopala, odigrao je Vanja Antić postigavši 3 gola i nekoliko dobrih asistencija, no najbitnije je da se oporavio brže od očekivanoga.