Lagano se bliži kraj ljetu, ali je zato blizu početak nove sezone. Sezone u kojoj se ne predviđaju veliki rezultati Rk Gospića, ali se predviđa veliki korak prema naprijed u organizaciji i radu kluba.

Nova sezona počinje 20./21.9.  Prvo kolo idemo na gostovanje novom (starom) klubu u drugoj lizi, Kozali iz Rijeke. To je jedna od prilika gdje bi se trebali nadati bodovima, ali će biti jako teško. I drugo kolo idemo van svoga grada, idemo na noge Maksimir Princu koji se prilično pojačao u odnosu na prošlogodišnju sezonu. Rezultati od te dvije utakmice će nam dati odgovor u kakvom smo stanju i što možemo očekivati dalje.

U sljedećem razdoblju klub će sudjelovati, nakon što se odrade pripreme, na turniru u Italiju (na kojem smo sudjelovali i prošle godine), a poslije će biti odigrano i nekoliko prijateljskih utakmica s klubovima iz susjedskih gradova.

Uz vodstvo trenera Jose Starčevića igrači su spremni dati sve od sebe za boje kluba i nadamo se da će se uspjeti zadržati drugoligaški status.

Osim seniora, počeli su trenizi i mlađim dobnim kategorijama koji će i ove godine sudjelovati na raznim turnirima te ovim putem pozivamo sve dječake da nam se pridruže i budu dio Rukometnog kluba "Gospić".