Turniri malog rukometa Erste lige se nastavljaju. Nakon zlata djevojčica 2011. godišta u Rijeci, mladi rukometaši se s turnira u Zadru odigranom u nedjelju, 10. travnja 2022. godine, vraćaju okićeni broncom, također osvojenom u kategoriji 2011. godišta. Izuzetan je to uspjeh dječaka koji su u svojim redovima imali nekolicinu čak dvije godine mlađih članova, ali gladnih ovakvih događaja, gladnih pokazivanja sve raskoši svoga talenta.

Rukometni klub “Gospić” ukupno je sudjelovao sa 6 ekipa (3 ekipe dječaka i 3 ekipe djevojčica), a na pragu novog velikog uspjeha bile su i djevojčice koje su tijesnim porazima u polufinalu i utakmici za 3. mjesto ostale bez nove medalje.

Sudjelovanje na ovakvim i sličnim turnirima rukometaše vraća u vrijeme prije virusa COVID-19 kada su gotovo svaki drugi vikend oni najmlađi, nerijetko i s dva ispunjena autobusa i čak 100 članova, putovali diljem Hrvatske, te na najljepši mogući način prezentirali svoj grad i klub. Vrijeme virusa je trenutačno prošlost, a u bliskoj je budućnosti već najavljen veliki broj sličnih turnira maloga rukometa koji će, sigurni smo, u klupske i privatne vitrine donijeti nove pehare, nove uspjehe.

REZULTATI

Dječaci 2011. godište

RK ZADAR 1954 – RK GOSPIĆ 1 0:5

RK GOSPIĆ 1 – RK DUGOPOLJE 13:9

RK GOSPIĆ 3 – RK GOSPIĆ 1 3:18

RK KAMIČAK 2 – RK GOSPIĆ 1 7:13

RK GOSPIĆ 1 – RK ZADAR 2013 1 6:12

Polufinale: RŠK MINI SUNCE – RK GOSPIĆ 10:9

Za 3. mjesto: RK GOSPIĆ 1 – RK KAMIČAK 12:10p (10:10)