Novu sezonu mlađih uzrasta otvorili smo sudjelovanjem na međunarodnom turniru u Čakovcu.

“Pozoj cup 2021” položio je ispit već u svom prvom izdanju. Oko 130 ekipa podijeljenih u 8 kategorija ugostilo je Čakovec od 27.-29. kolovoza 2021. godine i bilo dio jednog jakog i organizacijski kvalitetnog turnira.

Naš klub sudjelovao je s jednom ekipom u kategoriji dječaca U13 (2008./2009. godište) gdje je ukupno bilo prijavljeno njih 23.

Smješteni u grupu A zajedno s RK Solin 2, RK Metalac i RK Gorišnica tražili smo sve pobjede i osvajanje prvog mjesta koje bi nas odvelo na lakšeg protivnika u 1/4 finalu.

Iako bez ijednog pripremnog treninga (posljednji sredinom lipnja 2021. godine) dječaci trener Vanje Antića reagirali su na odličan način.

Uvodna pobjeda nad RK Solin 2 14:9 ostvarena je u razumljivom grču i privikavanju, no već u sljedećoj utakmici protiv veoma jake ekipe Metalca vidjeli smo gotovo savršenu igru i visoku pobjedu 24:12. U posljednjoj utakmici kojom je potvrđeno 1. mjesto u grupi visokim rezultatom 22:6 bili smo bolji od RK Gorišnica (SLO).

Mnoštvo ekipa bilo je u igri za našeg protivnika u 1/4 finalu, no rezultati su nam, potpuno zasluženo, na suprotnu stranu donijeli RK Zadar 1954. Još jednom odličnom rukometnom predstavom ostvarili smo pobjedu od 7 pogodaka razlike (16:9) kojom smo osigurali ulazak u 1/2 finale, a samim tim i medalju budući su se obe poražene ekipe 1/2 polufinala rangirale kao brončane.

Posljednjeg dana turnira 1/2 finale nam je za protivnika donijelo još jednu ekipu iz Zadra, RK zadar 2013 koja se pokazala kao trenutačno jači protivnik. Nakon kontinuiranog minimalnog vidstva pri rezultatu 6:6 upali smo u crnu rupu što su fizički jači Zadrani iskoristili i rezultatom 20:14 ušli u finale te u konačnici i osvojili 1. mjesto na čemu im iskreno čestitamo.

Brončana medalja oko vrata veliki je uspjeh naših mladih rukometaša na samom početku sezone 2021./2022. i ogroman podstreh i motivacija za skorašnji početak priprema.

 

REZULTATI I IGRAČI UTAKMICA

 

GRUPA A

RK Solin 2 – RK Gospić 9:14 – najbolji igrač Andrej Stilinović

RK Gospić – RK Metalac 24:12 – najbolji igrač Mladen Marković

RK Gorišnica (SLO) – RK Gospić 6:22 – najbolji igrač Matan Marković

 

1/4 FINALE

RK Gospić – RK Zadar 1954 16:9 – najbolji igrač Igor Jelinić

 

1/2 FINALE

RK Gospić – RK Zadar 2013 14:20