Duga i izuzetno naporna sezona u 1. HRL Zapad za dječake rođene 2008. i 2009. godine završila je u subotu, 25. svibnja 2024. godine, utakmicama 8. kola Lige za prvaka odigranim u Rijeci. Gospićani su protiv MRK Kozala utakmicu završili podjelom bodova, dok su rukometaše Zameta uspješno svladali i tako s nova 3 boda ostvarili plasman na Završnicu prvenstva Hrvatske.

Ekipa trenera Roberta Havličeka u Poreč putuje kao 3. u ukupnom poretku s 11 pobjeda, 4 neriješena susreta i 6 poraza te 26 osvojenih bodova.

Dva uzastopna pogotka na otvaranju utakmice protiv ekipe Kozale osigurale su Gospićanima početnu psihološku prednost. Čvrsta igra i ozbiljan pristup ovoj vrlo važnoj utakmici za ekipu Gospića bila je vidljiva svih 20 minuta prvog poluvremena koje završava rezultatom 10:8 za Gospićane.

Prvih 7 minuta nastavka gospićki su igrači, na krilima odličnog Tome Milkovića sa 7 postignutih pogodaka dominirali terenom i u 27. minuti imali +6 (15:9). Sve do 36. minute Riječani su vršili pritisak u igri i bili konkretniji u realizaciji te se približili na samo gol razlike (18:19). Napeta završnica susreta bila je uistinu dostojna Lige za prvaka. Gospićani su u 40. minuti, kod rezultata 21:19, nespretno izgubili loptu i primili pogodak, a penal nakon dosuđenog crvenog kartona osigurao je protivničkoj momčadi priliku za izjednačenje koju su oni i iskoristili za konačnu podjelu bodova (21:21).

Unatoč promašenom kaznenom udarcu u prvoj minuti utakmice protiv ekipe Zameta Gospićani su dominirali svih 20 minuta prvog dijela susreta u kojem je vrlo bitno bilo upisati 2 boda. Nizom serija uzastopnih pogodaka i odličnom obranom na predah su otišli s rezultatom 12:8.

Gospićani su u nastavku povećavali razliku i u 34. minuti imali nedostižnu prednost (20:11). Trener Havliček provjerio je širinu svoje klupe i svim igračima dao priliku u ovoj važnoj utakmici što su oni i iskoristili. Pobjedu za siguran plasman na Završnicu prvenstva Hrvatske gospićki su mladići ostvarili rezultatom 25:15.

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ 21:21 (8:10) – Milković (7), Jergović (4), Marković (4), Ratković Ju. (3), Jamičić (2), Borovac (1)

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 25:15 (10:8) – Jergović (6), Milković (3), Ratković Ju. (3), Jamičić (2), Mandić (2), Ratković Jo. (2), Marković (2), Maras (1), Tonković Javorina (1), Borovac (1), Jerković (1), Matušan (1)