Dječaci A su prebrodili sve bolesti koje su ipak ostavile traga.

Teška tri tjedna puna raznih bolesti većine igrača poremetila su ritam ekipe i ostavila veliki trag na našim dečkima.

Utakmice smo u nedjelju, 16. veljače 2020. godine, dočekali u punom sastavu no period od skoro mjesec dana tijekom kojih smo zbog bolesti gotovo 3 tjedna bili bez ključnih igrača ostavio je preveliki trag.

Utakmica protiv Opatije bila je prava ratnička, do zadnjeg stoma snage. Tijekom svih 40 minuta je bilo vidljivo mučanje naših dječaka u napadu i nesigurnost u obrani. Ipak , tijekom cijele utakmice smo pokušavali držati isti ritam tražeći period u kojem će protivnik malo pasti. Dočekali smo ga u periodu od 30. do 35. minute pri vodstvu 12:11 kada odličnim obrambenim reakcijama dolazimo do čak 3 kontranapada, no niti jednog ne uspijevamo realizirati.

Kada ne kazniš, bivaš kažnjen, igrači Opatije se vraćaju, u završnici prezale u vodstvo (16:15), no pogotkom Hrvoja Rukavine poravnavamo, no i ne uspijevamo realizirati posljednji napad za pobjedu.

Samo desetak minuta nakon uslijedila je utakmica protiv Mornar Crikvenice u kojoj se osjetilo veliko emotivno pražnjenje iz prijašnje utakmice. Poraz je bio neminovan.

RK GOSPIĆ – MRK OPATIJA 16:16 (8:8) – Jergović I. (4), Hećimović (2), Bukovac (2), Suknaić (2), Rukavina (2)

RK MORNAR CK – RK GOSPIĆ 22:17 (12:5) – Balen (4), Rukavina (4), Suknaić (2)