U nedjelju, 27. studenog 2022. godine, dječaci U13 u Labinu su odigrali utakmicu 5. kola 1. HRL Zapad protiv RK Rudar Adria Oil. Pobjedom su osigurali nova dva boda i u trenutnom poretku zauzimaju 5. mjesto, s 8 odigranih utakmica, 6 pobjeda, 2 poraza i 12 bodova.

Utakmicu je otvorio odlično raspoloženi Mateo Tonković Javorina s tri uzastopna pogotka za seriju 3:0, a do 6. minute susreta postigao je 5 pogodaka. Rukometaši Rudara pružali su otpor i čvrstom igrom na kraju prvog dijela susreta bili na samo dva pogotka zaostatka (8:10).

Nakon predaha Gospićani su pokazali svoju kvalitetu i odigrali odlično poluvrijeme. Serijom 5:0 u 27. minuti igrači trenera Ivana Jelića došli su do svoje maksimalne prednost od visokih +7 (19:12) koju protivnici više nisu uspjeli dostići. Utakmica je završila rezultatom 23:18 i mladi su Ličani upisali nova 2 boda.

RK GOSPIĆ- RK RUDAR ADRIA OIL 23:18 (10:8) – Tonković Javorina (12), Sertić (4), Duić (2), Stručić (2), Sarić (1), Maras (1), Rukavina (1)