Rukometna ekipa OŠ dr. Jure Turića iz Gospića sudjelovala je na školskom državnom natjecanju.

Naši članovi bili su motor školske rukometne ekipe 7. i 8. razreda koja se od 2. do 4. svibnja 2019. u Poreču natjecala za školskog rukometnog prvaka Hrvatske. Na put smo krenuli s čak tri ozlijeđena igrača od kojih Ivan Župan (ozljeda koljena), Petar Milković (lom ruke) nisu mogli pomoći ekipi na parketu, dok je za ekipu izuzetno bitni Nikola Kovačević (ozljeda leđa) bio na 50 posto svojih mogućnosti, no uspio stisnuti zube i pomoći suigračima da se ostvari ulazak u drugi krug natjecanja.

Nakon pobjeda nad OŠ Novska i OŠ Braća Radić (Koprivnica) u 1/4 finalu smo za protivnika imali veoma jaku ekipu OŠ Marije i Line iz Umaga. Vrlo dobrom igrom u prvom poluvremenu imali smo vodstvo 10:7, no ozljeda Kovačevića nam je onemogućila raznovrsnost, te kasniji prvak ostvaruje pobjedu rezultatom 21:16.

Čestitke našim dečkima na još jednom ponosnom predstavljanju svoje škole, kluba, grada i županije, iako vjerujemo da bi bez navedenih ozljeda uspjeh bio još veći.

 

REZULTATI

Grupa

VELEBIT, GOSPIĆ – NOVSKA, NOVSKA 20:19 (11:10) – Milković B. (7), Starčević I. (6), Kovačević N. (3), Vukelić M. (2), Starčević J. (1), Dasović I. (1)

BRAĆA RADIĆ, KOPRIVNICA – VELEBIT, GOSPIĆ 13:18 (7:10) – Starčević I. (7), Milković B. (5), Dasović I. (2), Abramović F. (2), Starčević J. (1), Davčić D. (1) 

 

1/4 finale

VELEBIT, GOSPIĆ – MLADOST, UMAG 16:21 (10:10) – Kovačević N. (7), Starčević I. (4), Milković B. (2), Vukelić M. (1), Abramović F. (1), Podnar N. (1)