Od 26.-27. siječnja 2019. godine u Rijeci se u organizaciji RK Trsat održalo 27. izdanje memorijalnog rukometnog turnira Karlović i Kauzlarić.

Turnir se ove godine odigrao u konkurencijama dječaka 2004. i 2006. godišta i okupio ponajbolje ekipe iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske. Turnir je bio pozivnog karaktera, a čast sudjelovati imala je naša ekipa mlađih kadeta (2004. godište) koja je uz Valpovku,Trsat, Rudar Rude, Zamet, Čakovec, Rugvicu i Krku zaokružila broj od osam izuzetno kvalitetnih ekipa.

Sudjelovanje nam je poslužilo kao odlična priprema za veoma bitan drugi dio sezone i isprobavanje brojnih rotacija i opcija unutar ekipe.

Grupne utakmice odigrane su u subotu, 26.1.2019. godine, a u njima smo snage odmjerili s Trsatom (4. ekipa Hrvatske), Rudarom i Valpovkom (2. ekipa Hrvatske) i ostvarili tri poraza. Ni obrana ni napad nisu bili na nivou na kojem je potrebno igrati protiv ovako jakih protivnika, što je u ovoj fazi priprema i uobičajeno.

Razigravanja su bila na rasporedu u nedjelju, 27.1.2019. godine, a u 1/4 finalu smo poraženi od fizički puno jače ekipe Krke. Uslijedile su utakmice za razigravanje od 5.-8. mjesta u kojima smo prvo bili bolji od Zameta, a kasnije i od Rugvice.

Iako smatramo da smo mogli odigrati puno bolje, turnir je poslužio svrsi i ukazao nam na kojim elementima moramo raditi do početka proljetnog dijela sezone.

 

RK GOSPIĆ – RK RUDAR 18:23

RK GOSPIĆ – RK VALPOVKA 17:15

RK TRSAT – RK GOSPIĆ 15:8

1/4 finale: RK KRKA – RK GOSPIĆ 16:12

5.-8. mjesto: RK ZAMET – RK GOSPIĆ 10:18

5. mjesto: RK RUGVICA – RK GOSPIĆ 12:14