Ovaj vikend sudjelovali smo na Memorijalnom turniru ”Berislav Bere Ivanišević” u Biogradu na kojem su sudjelovale četiri ekipe. Osim domaćina (RK Biograd – 2. HRL) i nas, još su sudjelovali RK Olimpija iz Vodica – 2. HRL i RK Arbanasi iz Zadra – 3. HRL.

Prenosimo vijest sa ZADARSKOG LISTA

 

U  čast velikom sportašu i rukometašu Biograda Berislavu  Beri Ivaniševiću, koji je svoj  mladi život izgubio u Domovinskom ratu, Rukometni  klub Biograd organizirao je  turnir na kojem su uz domaćeg drugoligaša nastupili  Gospić, Vodice i Arbanasi.  Berislav Ivanišević bio je cijenjeni rukometaš, igrao je na  poziciji lijevog vanjskog i svojim je nastupima davao sigurnost ostalim igračima. Bio  je i pravi motivator momčadi,  a njegovi suvremenici kažu da  je u igri odlično surađivao s  kružnim napadačem. Osim  rukometa Ivanišević je u ljetnom periodu igrao i vaterpolo. Posljednju utakmici za  Biograd Ivanišević je odigrao 1993. godine u Rovinju, a mjesec dana kasnije je poginuo.

Pobjednik turnira je Biograd, koji je u finalu boljom  igrom te zalaganjem cijele  momčadi pobijedio Gospić,  drugoplasiranu momčad  Treće HRL – zapad. Prethodno je u polufinalu Gospić u  neizvjesnoj utakmici pobijedio drugoligaša Olimpiju, a  Biograd je bio bolji od Arbanasa, člana Treće lige. U  utakmici za treće mjesto  Olimpija protiv Arbanasa pokazala zašto je trenutačno u  rangu ispred Zadrana. Najbolji strijelac turnira je Ivan  Buovac (Biograd), najbolji  igrač Danijel Duvnjak (Biograd), a titulu najboljeg vratara zaslužio je Goran Došen  (Gospić). Pehare najboljim  momčadima uručio je Danijel  Ivanišević, sin pokojnog Berislava Ivaniševića, dok je najboljim pojedincima pehare  predao Ivica Arbanas, predsjednik HVIDR-e Zadarske  Županije. Marin Tomić, predsjednik RK Biograd, obitelji  Ivanišević uime svih igrača i  članova kluba uručio je prigodne darove.

Finale

BIOGRAD 39 (19)
GOSPIĆ 34 (14)
BIOGRAD NA MORU -  Školska sportska dvorana.  Gledatelja 100. Suci: Ivica  Mandić (Solin) i Duje Žanko  (Sinj).

Biograd: Tomić, Raspović,  Sakić 2, Peričić 1, Buovac 10,  Kvartuć, Petrović 2, Mikulić  1, Troskot 1, Pelicarić 6,  Knežević, Punoš 3, Fabijan,  Duvnjak 9, Zorica 4, Morović.  Trener: Tomislav Šarić.

GOSPIĆ: Marković, Caga  9, Šimić 2, Čović 2, Radaković, Jelić 3, Kriste 3, Došen,  Kolanec 7, Brkljačić 2, Antić,  Pleša, Pavelić 6. Trener: Ivan  Sorić.

Isključenja: Biograd 16 minuta; Gospić 4 minute.
Sedmerci: Biograd 2 (2),  Gospić 5 (6)

Za treće mjesto

ARBANASI 19 (5)
OLIMPIJA 24 (12)

ARBANASI: Krstić, Galešić 11, Maršan 3, Pedić 1,  Gulan 3, S. Matešić, Marinić,  Imbrišić, Škara, T. Matešić,  Šare. Trener: Stipe Bjeliš.

OLIMPIJA: Mrčela, Mijaljević 1, Ergić 1, Nakić 4,  Zorica 4, Škarić 4, Protega,  Kendeš 5, Tadić, Abramović  3, Storić 2, Kijač. Trener: Ervin Vučak.

Isključenja: Arbanasi 6 minuta; Olimpija -.
Sedmerci: Arbanasi 2 (2),  Olimpija 5 (5).

Polufinale

BIOGRAD24 (12)
ARBANASI10 (5)

BIOGRAD NA MORU -  Školska sportska dvorana. Gledatelja 50. Suci: Željko Čubrić i  Ivan Surać (oba Zadar)

BIOGRAD: Tomić 4, Raspović 1, Sakić 4, Peričić, Buovac 6, Kvartuć, Petrović, Mikulić, Troskot, Pelicarić,  Knežević, Punoš 3, Fabijan,  Duvnjak 3, Zorica 3, Morović.  Trener: Tomislav Šarić.

ARBANASI: Krstić, Galešić  3, Maršan  4, Pedić, Gulan 1, S. Matešić, Marinić 1,  Imbrišić, Škara, T. Matešić,  Šare 1. Trener: Stipe Bjeliš.

Isključenja: Biograd 2 minute; Arbanasi 8 minute.
Sedmerci: Biograd 4 (5);  Arbanasi 4 (4).

Druga utakmica: Gospić -  Olimpija 27:25 (25:25,  12:13).

Izjavili su

Marin Tomić, predsjednik Biograda: Izuzetno sam ponosan što smo  uspjeli organizirati ovaj memorijal, koji će od ove godine biti tradicionalan i  što smo na ovaj način odali poštovanje našem igraču.

Leo Zorica, kapetan Biograda: Drago mi je što smo osvojili ovaj pehar  u čast našem igraču. Igrači su se izuzetno trudili i pokazali najbolje na terenu  pa su pobjede bile neupitne.