Nakon onih najstarijih, djevojčica U15, u Poreč su na Završnicu prvenstva Hrvatske otputovale djevojčice rođene 2012. i 2013. godine. U kategoriji djevojčica U11 prvoligaško je natjecanje Hrvatskog rukometnog saveza podijeljeno u 3 regije iz kojih se 20 najboljih ekipa od 27. do 31. svibnja 2024. godine natjecalo za prestižnu titulu prvakinja Hrvatske.

Gospićke rukometašice rođene 2012./2013. godine ove su se sezone natjecale u 1.HRL regije 3 (Zapad) i kao 3. u ukupnom poretku s 5 pobjeda i 3 poraza, osvojenih 10 bodova i gol razlikom 100:99 se plasirale među 20 najboljih ekipa u Hrvatskoj.

Ždrijeb Završnice Prvenstva Hrvatske smjestio je Gospićanke u jaku skupinu A s ekipama RK Dugopolje, ŽRK Brod, ŽRK Zrinski i ŽRK Zadar, a za prvi cilj postavljen je prolazak skupine.

Rukometašice trenerice Antonije Antić prvog dana natjecanja nisu uspjele upisati prve bodove. Unatoč porazima protiv ekipa RK Dugopolje i ŽRK Zrinski pokazale su čvrstu igru i kvalitete koje obećavaju.

Novi susreti drugog dana natjecanja donijeli su Gospićankama priliku za prve bodove. Pobjedom protiv ŽRK Zadar osvojile su jedine bodove u grupnoj fazi natjecanja, dok su u poslijepodnevnom susretu protiv ŽRK Brod upisale još jedan poraz.

Kao 4. u skupini gospićke su djevojčice trećeg dana natjecanja na rasporedu imale susrete razigravanja za poziciju između 13. i 20. mjesta. Visoka pobjeda protiv RK Slavonka dala im je novi „vjetar u leđa“ i poticaj da na svoj prvoj Završnici pokažu kako njihovo vrijeme tek dolazi. Nažalost, u drugoj utakmici istog dana, onoj protiv ŽRK Osijek, Slavonke su se pokazale kao bolja ekipa.

Nakon pomalo uspavanog otvaranja utakmice za 15. mjesto posljednjeg dana natjecanja gospićke su rukometašice odigrale odlična druge 2 trećine susreta i tako upisale pobjedu u posljednjem susretu Završnice, još jednu protiv ŽRK Zadar, što ih je smjestilo na odlično 15. mjesto u Hrvatskoj.

Najboljom igračicom u prvom susretu protiv ŽRK Zadar proglašena je Tihana Marković, ujedno i najbolja strijelkinja prvenstva s 53 postignuta pogotka. Titulu najbolje igračice u utakmici protiv RK Slavonka ponijela je Lara Stručić, dok je nakon pobjede nad ŽRK Zadar u susretu za 15. mjesto ista pripala Riti Orešković.

Sastav pod vodstvom trenerice Antonije Antić i službenog predstavnika Vanje Antića činile su Karmen Balenović, Ivona Černušak, Ines Dubravec, Gabrijela Franjić, Petra Grandić, Vlatka Mesić, Patricija Orešković, Rita Orešković, Ana Rukavina, Ena Starčević, Lara Stručić, Antonija Suknaić, Lara Tominc, Maša Vukić, Tea Erceg, Eva Tuškan, Aleksandra Stojanović, Maša Uzelac, Iva Štimac i Tihana Marković.

REZULTATI

GRUPA A

RK GOSPIĆ – RK DUGOPOLJE 7:10 (3:2, 5:7) – Marković (3), Tominc (2), Orešković R. (1), Orešković P. (1)

RK GOSPIĆ – ŽRK ZRINSKI 7:11 (2:5, 5:7) – Marković (6), Stručić (1)

ŽRK ZADAR – RK GOSPIĆ 7:12 (3:5, 5:9) – Marković (9), Orešković R. (2), Stručić (1)

ŽRK BROD – RK GOSPIĆ 18:7 (7:3, 12:5) – Marković (6), Stručić (1)

OD 13. DO 20. MJESTA

RK GOSPIĆ – RK SLAVONKA 14:8 (4:1, 7:4) – Marković (10), Stručić (2), Vukić (1), Orešković R. (1)

OD 13. DO 16. MJESTA

RK GOSPIĆ – ŽRK OSIJEK 14:21 (5:8, 11:13) – Marković (8), Stručić (3), Orešković R. (2), Tominc (1)

OD 15. DO 16. MJESTA

RK GOSPIĆ – ŽRK ZADAR 18:13 (4:5, 10:7) – Marković (11), Stručić (3), Orešković R. (2), Orešković P. (2)