Proteklog su tjedna seniori odigrali čak dvije utakmice 2. HRL Zapad. Ranije odgođenu utakmicu 11. kola protiv RK Senj rukometaši Gospića odigrali su u srijedu, 15. ožujka, u Senju, dok je susret 14. kola protiv RK Zamet 2 odigran u subotu, 18. ožujka 2023. godine, u Gospiću.

Neodlučeni ishod RK Dubovac-Gaza na gostovanju u Crikvenici te pobjede i nova 4 osvojena boda vratile su igrače trenera Marina Bilića na 1. mjesto u ukupnom poretku s 13 pobjeda, 1 porazom i 26 osvojenih bodova u 14 odigranih kola.

U Senju je odigrana utakmica neizvjesna svih 60 minuta. Maksimalna prednost u prvih 30 minuta bila je +2, a s tolikim su vodstvom igrači Gospića i završili prvo poluvrijeme (16:14).

Nastavak susreta donio je obrat. Umor Gospićana nakon utakmice i poraza protiv Dubovca dao je danak. Senjani su nakon 40. minute preuzeli minimalnu prednost i natjerali igrače trenera Bilića da „love“ rezultat. Serija rukometaša Senja od 3:0 u 46. minuti ponovno je okrenula vodstvo na njihovu stranu i rezultat je bio izjednačen do posljednjih sekundi susreta. Dosuđeni i realizirani kazneni udarac u posljednjoj minuti donio je Gospićanima „mršavu“ pobjedu rezultatom 33:32.

Nakon samo tri dana odmora u Gospiću se odigrala utakmica 14. kola 2. HRL Zapad protiv RK Zamet 2.

Prvih 18. minuta susreta igrala se izjednačena igra obje momčadi. Serijom 3:0 Gospićani su se „odlijepili“ i s realizirana dva sedmerca na odmor otišli rezultatom 20:15.

U drugom dijelu utakmice gospićki su rukometaši na čelu s trenerom Marinom Bilićem zadržali stečenu prednost u kojoj se s 10 postignutih golova istaknuto se Kristijan Cvjetković te je utakmica završila rezultatom 37:32.

RK SENJ – RK GOSPIĆ 32:33 (14:16) – Markić (12), Petrović (7), Suknaić (5), Pavelić (4), Krmpotić (2), Matulović (2), Jelić (1)

RK GOSPIĆ – RK ZAMET 2 37:32 (20:15) – Cvjetković (10), Markić (7), Pavelić (5), Jelić (4), Petrović (3), Čačić (2), Stilinović (2), Krmpotić (2), Suknaić (1), Matulović (1)