Mlade rukometašice 2008./2009. godišta trenera Vanje Antića u nedjelju su, 19. ožujka 2023. godine, u Zagrebu odigrale susrete posljednjeg 6. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjakinja RK Lokomotiva Zagreb i RK Sesvete Agroproteinka.

Djevojčice su odigrale najbolje utakmice sezone, no u krivo vrijeme, budući su protivnice bile najbolje ekipe lige.

Upisavši dva poraza djevojčice U14 ligaško su natjecanje završile na 5. mjestu s 11 odigranih utakmica u kojima su ostvarile 5 pobjeda, 2 izjednačena ishoda i 4 poraza.

Prvo poluvrijeme u susretu protiv igračica Lokomotive Gospićanke su odličnom igrom držale neodlučen rezultat no veliki problemi stigli su sredinom prvoga poluvremena kada su zbog ozljede i izravnog crvenog kartona ostale bez Kulaš i Šulentić što je uvelike otežalo rotaciju tijekom ostatka utakmice. Ipak, na predah su otišle s 2 pogotka zaostatka (5:7).

Nastavak susreta donio je visoku 5:0 seriju Zagrepčanki. Iako rukometašice Gospića nisu odustajale, manjak već spomenute rotacije učinio je svoje i donio visoki poraz rezultatom 12:22.

U drugom susretu već ozlijeđenoj Kulaš priključila se i virozna Vukelić, no ekipi se vratila kažnjena Šulentić te su mlade Ličanke, unatoč početnoj prednosti igračica Sesveta, u 14. minuti dostigle rezultatsku razliku (10:10), ali su se Zagrepčanke serijama 2:0 i 3:0 vratile na +3 i 17:14 nakon prvih 20 minuta.

U nastavku susreta ekipe su nastavile prikazivati čvrstu i kvalitetnu igru ali se prednost s poluvremena za Gospićanke pokazala prevelikom te je semafor na kraju utakmice pokazivao 24:29.

RK LOKOMOTIVA ZAGREB – RK GOSPIĆ 22:12 (7:5) – Ivančić (2), Rukavina (2), Pavelić (2), Gučanin (2), Vukelić (1), Krpan (1), Vujičić (1), Holjevac (1)

RK GOSPIĆ – RK SESVETE AGROPROTEINKA 24:29 (14:17) – Gučanin (8), Rukavina (7), Ivančić (4), Vujičić (2), Šulentić (2), Pavelić (1)