Ekipa se dodatno konsolidirala, druženje izvan terena poboljšalo, što uvelike utječe i na odnos na terenu, mladi dečki su silom prilika naglo sazrijeli, nastavilo se prošlogodišnje uigravanje i preferiranje što agresivnijeg i bržeg rukometa. Velike probleme stvaralo nam je odsustvo stožernih igrača (i na treninzima i na utakmicama) koji u najbitnijim trenucima donose prevagu, ali i odustajanje nekih veoma kvalitetnih kadeta. Rezultatski cilj je ostvaren, opstanak u ligi je osiguran, te se i ova sezona može ocijeniti kao uspješna.

STATISTIKA – Najbolji strijelci u sezoni 2013/2014

Još u jesenskom dijelu prošle sezone smo zbog ozljede ostali bez Tomislava Špehara koji je bio jedan od bitnijih igrača naše ekipe. Početkom priprema za ovu sezonu odustalo je nekoliko bitnih kadeta, no došao nam je Zvonimir Knežević, a od ozljede koljena se oporavio Marko Šimić.

Ekipa je tako bila sastavljena od 21 igrača s prosjekom od 21,57 godina (11 srednjoškolaca s prosjekom od 17,27 godina i 10 starijih igrača s prosjekom od 26,3 godine). Većim dijelom sezone nismo mogli računati na Marijana Jelića i Davora Marasa (ozljeda), Vanju Antića (bolest), Nikolu Šimunića i Igora Radakovića (fakultetske i poslovne obveze), većinom igrače koji su trebali nositi igru ove ekipe. U zadnja 3 kola nam se priključio Igor Bošnjak, no u isto vrijeme smo ostali bez mlađeg kadeta Ante Troskota i kadeta Dine Kovačevića, veoma bitnih igrača u našoj igri, koji su odlučili odustati od rukometa.

Zbog navedenih problema nije nadmašen rezultat prošle sezone i 18 osvojenih bodova, no opstanak i osvojeno 9. mjesto s 5 pobjeda i 10 bodova, popraćenih s nekoliko utakmica izgubljenih u zadnje 2-3 minute, uz sve navedene probleme, dovodi do zadovoljstva.

Ukupno je tijekom sezone odigrano 20 prvenstvenih utakmica (5 pobjeda i 15 poraza) u kojima smo postigli 523, a primili 675 pogodaka (-152). Po utakmici smo prosječno davali 26,15, a primali 33,75 golova.

Najefikasniji su tijekom sezone bili Mate Pavelić i Ivan Jelić s po 100 pogodaka, Klaudio Bašić je dodao 71, a Igor Radaković i Stjepan Paun po 33 pogotka.

Igrači s najviše postignutih golova u jednoj utakmici su:

  • Mate Pavelić – 15 golova (9. kolo RK Gospić – RK Zamet II 30:28)

  • Ivan Jelić – 10 golova (10. kolo MRK Buje`53 – RK Gospić 22:36)

  • Marijan Jelić – 8 golova (9. kolo RK Gospić – RK Zamet II 30:28; 12. kolo RK Gospić – RK Selce 35:30)

  • Klaudio Bašić – 7 golova (20. kolo RK Zamet II – RK Gospić 20:45)

  • Igor Radaković – 7 golova (19. kolo RK Gospić – RK Buzet II 27:32; 21. kolo RK Gospić – RK Buje`53 36:31)