Posljednja prijateljska utakmica prije početka prvenstva odigrana je protiv veoma jake ekipe iz Cazina (BIH) koja se plasirala u 1/4 finale tamošnjeg kupa. Napokon kompletni prikazali smo odličnu igru i držali veoma jak otpor ekipi koja na svakoj poziciji ima po 2 “jednako odlična” igrača. U većini utakmice čvrsta obrana i relativno brza tranzicija i pokretljivost napada na punu obranu ponovno se pokazala kao prava taktika bez obzira protiv koga se igra. Unatoč porazu veoma optimistično čekamo idući vikend i 1. kolo drugog dijela prvenstva protiv ekipe Novigrada.

 

GALERIJA SLIKA

 

Prvih 10 minuta proteklo je u dominaciji gostiju (1:6) i privikavanju naše ekipe na igru brojnih bivših prvoligaša, pa čak i reprezentativaca BIH budući da nismo navikli na takav način razmišljanja, postavljanja i igre. Već do poluvremena smanjujemo na 13:15, da bi u drugom dijelu pri rezultatu 14:18 napravili odličnu 4:0 seriju i poravnali rezultat na 18:18 i 19:19. Gosti ponovno odlaze na 2-3 gola prednosti koju održavamo do posljednjih 8 minuta utakmice kada radimo par izmjena te gosti iz Cazina ostvaruju pobjedu rezultatom 32:26. I na ovoj utakmici se pokazala naša bolja nerealizacije “zicera”. Najefikasniji su 8 u našim redovima bili Andrija Gaši sa 9 i Mate Pavelić sa 4 pogotka, dok je Marko Brkljačić u drugom dijelu ostvario 10-ak obrana.