Donijeli spektakl, dožživjeli spektakl!!!

 

Doššao je dan realizacije dugo najavljivanog dolaska najboljeg Hrvatskog rukometa u Gospić. Radilo se o utakmici 8. kola Premijer Hrvatske rukometne lige – liga za prvaka između RK CO Zagreb i RK Karlovac. Zagrebčanši kao godinama uvjerljivo najbolja ekipa naššeg rukometa i Karlovčani kao jedan od 5 najboljih ekipa lige te klub koji nikada nije ispao iz drušštva najboljih pristali su doći u Gospić i sa sobom donijeti spektakl za naš grad i žžupaniju.
Kako bi maksimalo korektno, i kako priliči viššegodišnjim uzastopnim prvacima Hrvatske, primili te rukometom zainteresirali građane organizirana su događanja tijekom cijeloga dana.
Karlovčani su doššli na samu utakmicu dok je ekipa CO Zagreb pristala na dolazak u prijepodnevnim satima te time omogućila ostvarenje svih našših zamisli.

U 11,30 sati je u KIC-u organiziran prijem igrača i ljudi iz uprave kluba kojem su, uz našše predstavnike Ivana Biljana, Marka Brkljačića i Vanju Antića, nazočili Filip Begić kao budući član prvoligaša RK Zamet, jedne od 5 najboljih ekipa Hrvatske te našši najmlađi uzrasti (2002. i 2003. godište), koji su time nagrađeni za odlične uspjehe ostvarene na Prvenstvu Hrvatske u Karlovcu. Gostima iz Zagreba uručen je i prigodni poklon, prelijepa slika naššeg slikara Stipe Golca s motivom grada Gospića. Ni gosti nisu doššli praznih ruku pa je njihov kapetan Zlatko Hrovat naššem predsjedniku Ivanu Biljanu uručio dres s potpisima svih igrača. Našši najmlađi su svakom članu ekipe CO Zagreb dodijelili jednu poklon vrećicu Turističke zajednice naššega grada punu promotivnih materijala.

  
 

 

 

 

Nakon prijema krenulo se prema Trgu Stjepana Radića gdje je sve bilo spremno za družženje građana Gospića s naššim najbolji rukometaššima i reprezentativcima. Bila su tu i dva šštanda na kojima se mogla kupiti ulaznica za utakmicu te odjeća, obuća i oprema sportske marke Hummel kao i šštand s bombonima i kokicama. Kako bi rukometni ugođaj bio ššto bolji spremni su bili i rukometni golovi s loptama i razglas. Okupilo se tu 400 tinjak ljudi,a 300 tinjak djece osnovne šškole koji su opkolili svoje idole i čitavih sat vremena ih “obvezali” na slikanje i davanje autograma. Lica rukometašša pokazivala su veliku iznenadjenost vidjevšši trg “krcat” ljudi koji čekaju samo njih, a osmjesi su pokazivali dragost i ugodu koju su osjećali. Osjećaje onih najmlađih tešško je i opisati, ali s lica im se moglo očitati ogromno zadovoljstvo koje je isijavalo iz njihovih osmjeha, iz njihovih pokreta, iz njihovih očiju. ŠŠef naššeg Highlandes Puba počastio je goste iz Zagreba pićem i time je družženje krenulo svome kraju.
     
 
 
 
 
Slijedio je ručak i dnevni odmor rukometašša RK CO Zagreb koji je bio organiziran u Hotelu Ana.

Par sati prije je sve bilo spremno za odigravanje utakmice koja je bila na rasporedu u 18h. Doššli su nam i posebni gosti, našš Ličan i reprezentativac koji igra za ekipu Maribora Nikola ŠŠpelić, te izbornik Hrvatske reprezentacije Slavko Golužža.
Ulaz je bio 10 kuna, a gledatelji su počeli dolaziti u dvoranu već od 17 sati te do 18 sati ispunili gotovo oko 1000 sjedalica. Bili su tu bubnjevi, mažžoretkinje koje su svojim točkama upriličile pauzu na poluvremenu, s trga su se u dvoranu i ispred nje pridružžili i ljudi zadužženi za kokice i bombone te sportsku opremu Hummel.

Nevjerojatan osjećaj probudio se u našišm tijelima kada je našš spiker Ivica Periššić krenuo s najavom utakmice i prozivkom igrača budući su svi gledaoci pljeskanjem ostvarili nevjerojatno ugodnu atmosferu. Utakmica je od samog početka krenula u smjeru pobjede ekipe CO Zagreb što se na kraju i ostvarilo rezultatom 33:23.
Gledatelji žželjni vrhunskog rukometa su tijekom utakmice mogli užživati te su svaki lijep potez nagrađivali glasnim pljeskom koji je uz bubnjeve stvarao jako lijep ugođaj u dvorani.

Ni poslije utakmice oni najpoznatiji igrači nisu ostali bez 15-ak minuta minuta dijeljenja potpisa i fotografiranja s onima koji su bili spriječeni iskoristiit priliku na trgu.

           
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nakon utakmice krenulo se na večeru u Hotel Ana, te družženje u Highlandes Pub gdje su se okupili igrači i uprava obje ekipe i uz par pića prepričavali prelijepe događaje cijeloga dana.

Gosti su bili oduševljeni cjelokupnom organizacijom svih događanja  bez i jedne upućene kritike.

Rukometni klub “Gospić” se ovim putem žželi zahvaliti svim gledateljima, svim ljudima koji su organizacijski ili na bilo koji drugi način sudjelovali u ovom događaju i gostima priredili spektakl te dan koji sigurno neće tako lako zaboraviti. Također hvala i sponzorima: AMD d.o.o, Faza d.o.o., Arhingtrade d.o.o., ZAM d.o.o., Lika ceste d.o.o., Liming d.o.o., FMI d.o.o., KONI d.o.o. na pomoći u organizaciji.

Kako bi potkrijepili sve gore napisano dajemo na uvid i služžbeni dopis RK CO Zagreb:rk-gospic.hr/RK CO Zagreb – zahvala RK Gospić.pdf