Djevojčice U14 su u subotu, 18. veljače 2023. godine, u Centru Zamet u Rijeci odigrale susrete 9. i 18. kola Lige Rukometnog saveza Primorsko-goranske županije protiv vršnjakinja ŽRK Murvica, dok su dječaci U15 u nedjelju, 19. veljače 2023. godine, u istom centru odigrali utakmice 3. i 8. kola već spomenute lige protiv rukometaša Trsata. Obje su momčadi Rukometnog kluba „Gospić“ ostvarile po dvije visoke pobjede i tako ostvarili stopostotni učinak.

Rukometašice trenera Vanje Antića u obje su utakmice bile odlučnije, čvršće i odigrale puno kvalitetnije od protivnica.

Već u prvom poluvremenu prvog susreta mlade su Gospićanke dvjema serijama od 6:0 nakon 4. i 5:0 nakon 9. minute stvorile visoku prednost od +11 (13:2) koju su rukometašice Murvice do odlaska na predah uspjele smanjiti na +8 (15:7).

U nastavku susreta nastavila se dominacija igračica Gospića koje su do posljednjeg sučeva zvižduka svoju prednost povećale na visokih +17 (28:11).

Uzvratni susret protiv istih protivnica igračice trenera Antića igrale su nakon kratkog predaha.

Veoma opušteno ušle su djevojčice Gospića u susret što je mladim Murvićankama dalo priliku ostvariti prednost 7:2 u 7. minuti susreta. Nakon spomenute minute Gospićanke su se probudile, do kraja poluvremena okrenule rezultat na svoju stranu i na predah otišle s tri gola prednosti i rezultatom 12:9.

U nastavku utakmice djevojčice iz Murvice postigle su tek 2 pogotka dok su Gospićanke upisale nevjerojatnu seriju od 12:0 i susret završile rezultatom 25:11.

Djevojčice U14 trenutno zauzimaju 2. mjesto na tablici s 8 odigranih utakmica, 6 pobjeda, 2 poraza i 12 osvojenih bodova.

RK GOSPIĆ – ŽRK MURVICA 28:11 (15:7) – Vukelić (6), Šulentić (6), Gučanin (5), Grdošić (3), Ivančić (3), Holjevac (2), Gergi (1), Butković (1), Šubarić (1)

ŽRK MURVICA – RK GOSPIĆ 11:25 (9:12) – Vukelić (7), Ivančić (4), Šulentić (4), Gučanin (3), Gergi (2), Grdošić (2), Butković (1), Franić (1), Šubarić (1)

Dječaci trenera Roberta Havličeka odigrali su dva susreta protiv dječaka s Trsata u kojima su mladi Gospićani ostvarili nove dvije pobjede.

Prvi susret otvorili su serijom 3:0 i do kraja prvog poluvremena zadržali tu prednost (10:7). U nastavku susreta čvrstom igrom svoju prednost Gospićani su povećali na +7 i završili utakmicu rezultatom 21:14.

Velika serija od 5:0 na otvaranju druge utakmice dala je priliku treneru Havličeku svim igračima s klupe osigurati dovoljan broj minuta za razvijanje i primjenu svojih rukometnih sposobnosti. Kod odlaska na predah Gospićani su imali vodstvo od +7 i rezultat 12:5.

U nastavku susreta nastavila se kvalitetna igra mladih Ličana koji su do kraja susreta otišli na visokih i nedostižnih +12. Utakmica je završila rezultatom 25:13.

Dječaci U15 nalaze se na 5. mjestu ukupnog poretka s 8 odigranih utakmica, 4 pobjede, 1 neodlučnim ishodom i 3 poraza, te 9 osovojenih bodova.

RK GOSPIĆ – RK TRSAT 21:14 (10:7) – Milković (7), Borovac L.(5), Jergović (3), Mahmutović (2), Stilinović (2), Čačić (2)

RK TRSAT – RK GOSPIĆ 13:25 (5:12) – Milković (10), Jerković (4), Mahmutović (3), Jergović I. (2), Stilinović (2), Jergović M. (2), Borovac L. (1), Rukavina (1)