U petak, 26.5.2017. godine, je u holu gospićkog KIC-a održana radionica i multimedijalni kutak u sklopu preventivnog projekta „Zajedno protiv govora mržnje“. Organizirala ga je Policijska uprava ličko-senjska, a multimedijalni kutak imao je naziv „Stani pred kameru/mikrofon i pošalji poruku“.

Cilj preventivnog projekta „Zajedno protiv govora mržnje“ je promicanje kulture, tolerancije i nenasilja, kao i prevencije svih oblika govora mržnje. Bila je ovo jedna u nizu preventivnih aktivnosti usmjerenih na sprječavanje različitih oblika govora mržnje prema određenim društvenim skupinama .

Uz nazočnost učenika Gimnazije Gospić, predstavnika Ličko-senjske županije, Grada Gospića, PU ličko-senjske, Gimnazije Gospić radionicu su podržali i predstavnici  nekoliko sportskih klubova. Predstavnik Rukometnog kluba „Gospić“ u ovoj radionici bio je naš član, trener mlađih uzrasta, kineziolog i profesor tjelesne i zdravstvene kulture Josip Štampar, koji je učenicima svojim sportskim iskustvima pokušao ukazati na štetnost bilo kojeg oblika govora mržnje prema bilo kojoj društvenoj skupini.

Svoje poruke izrekli su i Sanja Vladetić, pročelnica kabineta župana ličko-senjskog, tajnik Grada Gospića Slaven Stilinović, ravnatelj Gimnazije Gospić prof. Milan Štimac, ravnatelj OŠ „dr. Jure Turić“ Ivica Radošević, načelnik PU ličko-senjske Ante Podnar, predsjednik Zajednice sportova Ličko-senjske županije Milan Radošević, kao i ostali prisutni članovi nekoliko sportskih klubova.