Suci: Predrag Krmek (Rijeka), Emilio Stančić (Rijeka)

GOSPIĆ: Marković 1, Drmić 6, Udiljak 4, Šimić 1, Čović 1, Radaković 3, Špehar 3, Jelić 1, Kriste 2, Brkljačić (27), Antić 6, Pleša 2, Štimac 1, Pavelić 9

ZAMET II: Slavić (13), Čuturić 3, Harbić 6 (2), Turković 4, Sinanović 5 (2), Tičić 1 (1), Nemetz 2

Sedmerci: Gospić 0/1, Zamet II 6/6
Isključenja: Gospić 8 min, Zamet II 2 min

U subotu, 12.12.2009. godine, odigrano je 13., posljednje, kolo 1. dijela natjecateljske godine 2009./2010. između rukometnih ekipa Gospića i Zameta II.  Gosti iz Rijeke su došli sa svega 7 igrača (6+1 golman) što nam je olakšalo put ka novoj pobjedi. U ekipi su bili i mlađi dečki (16-togodišnjaci) te dobili veću minutažu nego obično. Tu su se iskazali Udiljak (šut 4/5, 2 dodavanja i 3 osvojene u 25 minuta igre), te Radaković (učinak bolje da ne spominjemo :-)). Svoju priliku dobili su Štimac i Čović te postigli po jedan pogodak.

Odličnu utakmicu odigrao je Mate Pavelić (19-ogodišnjak) koji je zabijao sa svih pozicija (krilo, pivot, kontre) te ostvario učinak od 9 pogodaka od kojih su neki bili vrlo efektni.

U utakmicu smo ušli preopušteno te gosti dolaze do početnog vodstva  2:4. Tada pristupamo malo ozbiljnije te serijom 8:0 u ranoj fazi utakmice rješavamo pitanje protivnika. Prednost je iz minute u minutu rasla te na poluvremenu na semaforu stoji rezultat 21:12. Najzaslužniji za razliku u prvom dijelu su Pavelić sa 6 pogodaka u prvih 18 minuta utakmice, te golman Brkljačić sa 12 obrana.

U drugom dijelu se nastavlja kao u prvom, gosti lagano gube lopte, Brkljačić svoje obrane pretvara u brze kontre a time se povećava razlike koja na kraju iznosti +19 za domaćina (40:21). Moramo izdvojiti atraktivan pogodak Pavelića koji je jednu od kontri završio piruetom nakon koje je slijedilo lobovanje golmana Slavića koji se istaknuo sa 13 obrana, većinom “zicera”.

Kod gostiju su najefikasniji bili Harbić sa 6 i Sinanović sa 5 pogodaka.

Nove prvenstvene utakmice počinju krajem drugog mjeseca 2010. godine, točnije, 14. kolo igramo u Gospiću 20.2.2010. protiv ekipe Selca.