Datum utakmice: Nedjelja, 08 Svibanj 2016
Igralište: Gradska športska dvorana
Sudac: Marko Kačanić , Predrag Krmek
Posjećenost : 100

Zaključak

POBJEDA KOJA VODI U 2. LIGU??? – odigrano je posljednje, 18. kolo, III HRL u sezoni 2015./2016. u kojem smo ugostili ekipu Kanfanar-Marića i ostvarili pobjedu rezultatom 29:22 (14:10). Kako iduće sezone dolazi do reorganizacije svih liga pri Hrvatskom rukometnom savezu, nadamo se da smo ovom pobjedom osigurali svoje mjestu u 2. HRL zapad u sezoni 2016./2017. i s velikim nestrpljenjem iščekujemo konačni rasplet i primitak obavijesti od HRS-a.
Nakon lošeg ulaska u utakmicu i zaostatka od 4 gola (1:5) mijenjamo detalj u obrani koji nas je ubrzo doveo do priključka i prelaska u vodstvo. Obrana je proradila, bila čvršća, a vrlo dobrom tranzicijom u napad postigli smo brojne “lagane” golove, te serijom 13:5 na odmor otišli s 4 gola prednosti (14:10). U drugo poluvrijeme ulazimo jednako čvrsto i rastrčano i pobjeđujemo rezultatom 29:22. Velike pohvale cijeloj ekipi koja je pokazala veoma čvrstu i pametnu igru, a najefikasniji su bili Ivan Jelic sa 8, David Stipetić sa 6 i Nikola Milinkovic s 4 pogotka, dok je golman Martin Kolačević ostvario učinak od 15 obrana, a posebno je oduševio sve prisutne pogotkom s gola na gol u posljednjim minutama utakmice.

STATISTIKA UTAKMICE 18. kola RK Gospić – RK Kanfanar-Marići 29:22 (14:10)