U 14. kolu II HRL u goste nam je došla ekipa Verude protiv koje smo tražili pobjedu, ali na žalost nismo uspjeli.

Utakmica je bila na rasporedu u subotu, 17.3.2018. godine, u 20 sati, a igrala se u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću. Iako je većina starijih igrača naše ekipe bila ozlijeđena ili načeta ozljedama stisnuli su zube i pokušali dati svoj maksimum na terenu. Prvo poluvrijeme je pred nešto više od 100 gledatelja proteklo u igri bez obrana, ali pri našem vodstvu od 1 do 3 pogotka prednosti. Golmani obiju ekipa su u tom periodu bili veoma neraspoloženi. Našu ekipu su u navedenoj prednosti vukli Mate Pavelić s 8, Marin Čović s 4 i Matej Suknaić s 3 postignuta zgoditka, a na odmor smo otišli pri vodstvu 19:17.

Sukladno dogovoru tijekom pauze u drugi dio utakmice smo ušli sa čvršćom obranom, povećali prednost na +3 (20:17, 21:18), no napadačkim greškama uspijevamo kompromitirati sve dobro odrađene obrambene zadatke i dozvoliti gostima da dođu u egal (21:21). Ponovno odrađujemo nekoliko dobrih minuta, odvajamo se pogotcima Pavelića i Čovića na 24:22, no ekipa Verude nošena s par obrana iskusnog Popovića kažnjava nerealizaciju naših igrača i prelazi u vodstvo (25:26, 27:30). Pokušali smo se vratiti (29:30), no pobjeda ipak odlazi u Pulu.

Mate Pavelić postigao je 15, Marin Čović 7, a Matej Suknaić 4 pogotka.