U organizaciji Rukometnog kluba “Gospić” Gospićani su napunili autobus od 50 sjedala i krenuli put Zagreba kako bi podržali RK PPD Zagreb u utakmici 1. kola Lige prvaka protiv THW Kiel.

Prenosimo s portala:

SPORTSKI.NET.HR: Senzacija! Zagreb na krilima navijača svladao trostrukog prvake Europe

Rukometaši PPD Zagreba priredili su pravu senzaciju u prvom kolu rukometne Lige prvake, svladavši moćnu njemačku momčad Kiel rezultatom 27:25. Bila je to fantastična predstava zagrebačkih rukometaša koju ćemo još dugo pamtiti.

Zagrebačka Arena svjedočila je vrhunskoj predstavi rukometaša Veselina Vujovića protiv trostrukog prvaka Europe Kiela. Čak 10 000 navijača kraj je dvoboja dočekalo u transu. Jer ipak, ne pobjeđuje se Kiel svaki dan. PPD Zagreb je tako upisao prve bodove u Ligi prvaka.

Ovo je bila utakmica s dva različita zagrebačkih rukometaša. U prvom poluvremenu PPD Zagreb je igrao loše u obrani, a protiv tako moćnog sastava kao što je Kiel, to ti se, jednostavno, ne smije dogoditi. Stoga, ne čudi što je Kiel na poluvrijeme otišao s pet golova prednosti.

Drugo poluvrijeme je donijelo rapsodiju Zagreba. Uz odličnu obranu 5-1, PPD Zagreb je pokazao da ima sjajan napad. Sandro Obranović i Zlatko Horvat zadavali su glavobolje Domagoju Duvnjaku i društvu, koji u ovom dvoboju jednostavno nisu imali odgovor na naša dva najbolja strijelca. Uz njih, odlični su bili i Luka Stepančić i Ilija Brozović s po četiri gola. Najbolji igrač svijeta Domagoj Duvnjak za Kiel je zabio svega tri pogotka, i tu leži jedan od razloga poraza njemačkog sastava. Zagrebov golman Ivić je tijekom dvoboja uspio ostvariti devet obrana.

Zagreb u utorak gostuje kod Vardara u Seha ligi, a za tjedan dana čeka ih moćni i bogati PSG na nastavku puta u Ligi prvaka.