Pozivamo sve Gospićane, i stare i mlade, ali i ljudi iz drugih gradova da dođu na utakmicu 2. kola III HRL zapad protiv prošlogidišnjeg drugoligaša RK Pećine. Utakmica je humanitarnig karaktera, a cijelokupni donirani iznos će biti namijenjen za oboljele od ALS-a.

Prenosimo s portala:

LIKA-ONLINE: Gospićki rukometaši za oboljele od ALS-a

Vrlo dobra predstava, čvrste igra i nes(p)retni poraz u 1. kolu u Novigradu rezultatom 22:24 unio je u ekipu Gospićkih rukometaša i tugu i radost. Tugu jer su pobijedili sami sebe, s 2 nesmotreno izgubljene lopte, 2 nerealizirana zicera pri vodstvu 21:20 dodijelili li su pobjedu domaćinu iz Novigrada, no tu je i radost jer se vidi da se ide pravim putem i da je samo pitanje vremena kada će doći pozitivni rezultati.
Prva sljedeća prilika je već u subotu, 4.10.2014. godine u 20 sati u Gospiću, kada u Gradsku sportsku dvoranu u dolazi ekipa Pećina, prošlogodišnjeg drugoligaša. To je prva službena domaća utakmica u novoj sezoni i biti će humanitarnog karaktera. Rukometni klub „Gospić“ je s rukometašima Zameta sudjelovao u ALS Ice Bucket Challenge, a sada u tu čast daje utakmici s Pećinama predznak „humanitarno“.
Svaki gledatelj će na ulazu u dvoranu dobiti ulaznicu koja će biti posebno dizajnirana za ovaj događaj (ulaz besplatan), a u kutiju dati svoj prilog (10, 20, 30 kuna) po sloganu „koliko tko može“. Cijeli prikupljeni iznos biti će uplaćen za oboljele od ALS-a.
Pozivaju se svi ljubitelji rukometa, svi Gospićani, ali i ljudi iz drugih gradova da dođu na utakmicu, pomognu našim rukometašima u osvajanju 2 boda, ali što je još važnije da uveličaju ovaj humanitarni događaj, te svojom nazočnošću i prilozima omoguće da cijela ova ideja u potpunosti uspije.

 

LIKAPLUS: Rukometaši za oboljele od ALS-a

Pri povratku iz Novigrada gdje su naši rukometaši igrali utakmicu 1. kola protiv istoimenog protivnika na licima igrača mogla se vidjeti tuga ali i naznake zadovoljstva.  Naime poraz rezultatom 22:24 bio je iznimno nespretan. Za pozitivan rezultat nedostajalo je samo malo koncentracije u završnici. 

Tijekom utakmice Gospićani nisu realizirali 3 sedmerca, a  pri vodstvu 22:21 u posljednjih 5 minuta utakmice gube dvije lopte, ne realiziraju kontru, zicer s pivota te time guraju domaćina u pobjedu.
 
Prva sljedeća prilika za pobjedu je već u subotu, 4.10.2014. godine u 20 sati u Gospiću, kada u Gradsku sportsku dvoranu u dolazi ekipa Pećina, prošlogodišnjeg drugoligaša. Biti će to prva domaća službena utakmica u novoj sezoni, a ujedno i humanitarnog karaktera. Gledatelji će na ulazu u dvoranu dobiti ulaznicu koja će biti posebno dizajnirana za ovaj događaj (ulaz besplatan) koja će služiti kao suvenir/uspomena na navedeni događaj, a u kutiju imati prilike dati svoj prilog (10, 20, 30 kuna), onoliko koliko tko bude u mogućnosti.
Cijeli prikupljeni iznos biti će namijenjen za oboljele od ALS-a.
 
Pozivamo sve Gospićane, i stare i mlade, ali i ljudi iz drugih gradova da dođu na utakmicu, svojim prilozima i prisustvom pomognu da ova akcija u potpunosti uspije, ali i da pomognu našim rukometašima u ostvarenju pobjede i osvajanju 2 boda.