Odličan provod na svim događanjima!!!

 

Prenosimo s portala:
LIKA-ONLINE: www.lika-online.com/gospic-u-rukometnom-duhu/

LIKA-ONLINE: Gospić u rukometnom duhu

Subota je bila rezervirana za rukomet i našše rukometašše. Bio je to dan koji je ispričao jednu, za današšnje prilike, „čudnu“ priču čiji je uvod bio nježžan i pažljiv, zaplet pun neizvjesnosti, tempa i borbe da bi rasplet donio sreću, veselje i najsretniji mogući završšetak.

Udruga roditelja djece s potešškoćama u razvoju „Pčelice“ organizira radionice na kojima se izrađuju suveniri čija je tematika promjenjiva(ovisno u prigodi), a našši se rukometašši već drugu godinu s velikom žželjom odazivaju navedenim radionicama te na taj način sudjeluju i pomažžu onima kojima je pomoć jako potrebna.Ovaj puta se radilo o 3. Božžićnoj radionici koja se odvila u toplom i veselom okružženju.

Po završšetku radionice gospićki su rukometašši krenuli u Gradsku sportsku dvoranu kako bi se pripremili za utakmicu protiv RK Zamet II.  Tribine su bile ugodnije popunjene nego inače te se okupilo oko 200-tinjak znatižželjnika i ljubitelja rukometa koji su imali ššto vidjeti na parketu. Riječki mladići su se predstavili agresivnom dubokom obranom i smislenom napadačkom igrom i od samog početka utakmice preuzeli vodstvo kojeg su održžavali većim dijelom utakmice. U takvom načinu igre gostiju našši su rukometašši iskoristili ponuđeno te odličnom suradnjom  vanjskih igrača i Pavelića na poziciji kružnog napadača držžali priključak budući je potonji nepogrešivo (šut 15/15) trpao gol protivničkog golmana. U nastavku se Paveliću priključio i Marijan Jelić (8 pogodaka) te se u posljednjih 10-ak minuta ulazi pri rezultatu 24:27. Gospićki rukometašši odličnom serijom 6:1, koja je plod odlično odrađene obrane potpomognute s par obrana golmana Brkljačića, bržže igre u napadu i glasne podršške publike, dolaze do preokreta, pobjede i nova dva boda.

Highlander`s Pub, u kojem su se mogli primjetiti rukometni detalji (veliki natpis RK „GOSPIƓ, na TV-ima su se izmjenjivale slike rukometašša svih uzrasta, hostese su dijelile pića dobrodoššlice i mirise Rukometnog kluba „Gospić“.), je bio sljedeća destinacija. Radilo se o rukometnoj feššti koja je okupila rukometašše, rukometne simpatizere, ali i ostale Gospićane, a svirala je grupa koja obavezno napuni svaki prostor u kojem svira, Gs Big Band. Tako je bilo i ovoga puta, te su Pub i ljudi mnogobrojni ljudi odisali veseljem i pozitivom.
 

LIKA PLUS: likaplus.hr/gospic/sport/dan_rukometa_prosao_savrseno/default.aspx

LIKA PLUS: Dan rukometa proššao savrššeno

Po uzoru na proššlogodiššnju ideju o „Danu rukometa” Rukometni klub „Gospić” je i u ovogodišnje predblagdansko raspoložženje uspio razgaliti srca mnogih ljudi,

Rukometašši već drugu godinu, u skladu sa svojim, mogućnostima pomažžu roditeljima i djeci kojima je pomoć veoma potrebna te su u subotnjim poslijepodnevnim satima prisustvovali 3. Božžićnoj radionici koju organiziraju „Pčelice” – udruga roditelja djece s potešškoćama u razvoju i svojom kreativnoššću pomogli u izradi suvenira.

Ubrzo nakon radionice čekala ih je utakmica protiv ekipe Zameta II, veoma potentne i perspektivne ekipe, pune iznimno talentiranih mladića koji konkuriraju za reprezentativne selekcije kadeta. Veoma posjećena utakmica (200 gledatelja) bila je veoma napeta tijekom svih 60 minuta. Gosti su se predstavili u odličnom svjetlu te od početka utakmice preuzeli vodstvo, no našši rukometaši se svojom borbenom igrom predvođenom napadački iznimno raspoložženim Matom Pavelićem (15 pogodaka iz 15 ššuteva) niti u jednom trenutku nisu predavali, što dokazuje i kretanje rezultata (3:5, 6:6, 10:14, 13:14, 13:17, 17:18, 18:22, 22:23, 24:27). U posljednjih 10 minuta utakmice Gospićani ubacuju u brzinu višše i na krilima Brkljačića (13 obrana) koji je uz pomoć veoma čvrste obrane zaredao nekoliko obrana, te Marijana Jelića (8 pogodaka), Mate Pavelića i Vanje Antića rade seriju 6:1 kojom osiguravaju nova dva boda, podrššku publike u trenutku „lomljenja utakmice” i veliki pljesak po završšetku, te odlično raspoložženje za fešštu u Highlander`s Pubu.

Odmah nakon utakmice krenuli su rukometašši u svojoj rukometnoj opremi u Pub gdje je bio uređen veliki natpis RK „GOSPIĆ”, na TV-ima su se izmjenjivale slike rukometašša svih uzrasta, hostese su dijelile pića dobrodoššlice i mirise Rukometnog kluba „Gospić”. Odličnu fešštu prepoznali su i brojni građani te je Pub u veoma kratkom roku bio „krcat”, a svirao je Gs Big Band koji je opet razgalio sve prisutne.

Bio je to dan koji je „ispričao” jednu jako lijepu, pozitivnu i veselu sportsku priču.