Nakon ekipa dječaka U13 i djevojčica U12 koje su zauzele 9. odnosno 2. mjesto u Hrvatskoj, na red su stigli dječaci U11 (2010./2011. godište). Trener Zvonimir Knežević je svoju ekipu, treću ekipu Rukometnog kluba “Gospić” koja je u sezonu 2021./2022. ostvarila plasman na završni turnir 20 najboljih ekipa Hrvatske, put Poreča odveo s prvog mjesta u 1. HRL zapad dječaka U11.

Učinkom od 10 pobjeda u 10 utakmica u prvoj sezoni velikog rukometa, s 20 osvojenih bodova i gol razlikom 235:98 (+137), dominirali su ligaškim natjecanjem i puni samopouzdanja ušli u borbu za prvaka Hrvatske.

Kao prvoplasiranu ekipu svoje regije ždrijeb je Gospićane na Završnici PH koja se 2.-5. lipnja 2022. godine održala u Poreču postavio za nositelja i smjestio u grupu A zajedno s RK Maksimir Pastela, RK Korčula, RK Županja i RK Daruvar.

Već je prvi susret protiv Korčule pokazao koliko će izjednačena biti spomenuta grupa, te koliko će borbe biti potrebno uložiti za svaki postignuti pogodak. Loš, impresioniran i bojažljiv ulazak u utakmicu donio je ekipi veliki zaostatak od 5 pogodaka na poluvremenu (5:10). U nastavak utakmice kao da je ušla sasvim druga ekipa. Dječaci su u drugih 15 minuta dominirali terenom, te u konačnici ostvarili minimalnu pobjedu rezultatom 18:17.

Uslijedila su dva poraza, prvi protiv Daruvara u utakmici u kojoj su dva boda mogla otići na obje strane, te protiv uvjerljive ekipe Maksimir Pastele.

Visoka pobjeda u ogledu s RK Županja donijela je mladim Gospićanima drugo mjesto u grupi i susret s RK Ivan-Mikanovci u 1/8 finala.

Bila je to prava muška, tvrda i neizvjesna utakmica puna preokreta, no rukometaši Gospića nisu uspjeli kapitalizirati vrlo dobru igru. U odličnom prvom poluvremenu pri vodstvu 6:3 ne uspijevaju realizirati dvije stopostotne šanse kojima bi se odvojili na +5 (8:3) i uveli utakmicu u mirnije vode. Na ovakvim turnirima i s ovakvim ekipama to uvijek biva kažnjeno. Protivnici su se vrlo brzo približili na 6:5, mladi gospićki rukometaši smogli snage još jednom otići na +3 (8:5), da bi ekipa Ivan-Mikanovaca u 20. minuti susreta poravnala na 8:8. Uspjeli su se igrači trenera Kneževića dvama pogotcima još jednom odvojiti, ovoga puta na 11:9, ali su u posljednjih 7 minuta ostali bez postignutog pogotka i ipak ostvarili poraz (11:12) koji im je oduzeo plasman među 8 najboljih ekipa u Hrvatskoj.

Tužni, umorni i emocionalno prazni igrači uspjeli su smoći snage i pobijediti Solina, no protiv ekipe Vodica im to nije pošlo za rukom što je bilo dovoljno za 10. mjesto.

Ovim putem čestitamo treneru i cijeloj ekipi na izvanrednom uspjehu, no ostaje velika žal budući je milimetar nedostajao za ulazak u 1/4 finale, gdje bi rekli da ekipa i pripada.

Ekipu pod vodstvom trenera Zvonimira Kneževića i službenog predstavnika Mate Pavelića činili su Nikola Nikšić, Ivan Vukelić, Luka Brozičević, Ivan Župan, Josip Pajtl, Karlo Špoljarić, Milan Asić, Ivano Stručić, Matej Tomljenović, Marko Matić, Fran Kukuruzović, Roko Šolaja, Andrija Ratković, Milan Pintar, Petar Jandrić i Borna Sarić.

REZULTATI

GRUPA

RK KORČULA – RK GOSPIĆ 17:18 (10:5) – Stručić (10), Pajtl (3), Tomljenović (2), Pintar (2), Asić (1) – najbolji igrač Ivano Stručić

RK DARUVAR – RK GOSPIĆ 15:12 (6:4) – Asić (3) Stručić (3), Tomljenović (2), Župan (2), Pintar (1), Sarić (1) – najbolji igrač Milan Asić

RK GOSPIĆ – RK MAKSIMIR PASTELA 6:14 (3:6) – Sarić (2), Stručić (2), Tomljenović (1), Pajtl (1) – najbolji igrač Matej Tomljenović

RK GOSPIĆ – RK ŽUPANJA 19:10 (10:7) – Pintar (6), Tomljenović (5), Asić (4), Stručić (2), Župan (1), Pajtl (1) – najbolji igrač Milan Pintar

ŠESNAESTINA FINALA

RK GOSPIĆ – RK IVAN-MIKANOVCI 11:12 (6:5) – Pajtl (5), Tomljenović (4), Sarić (1), Stručić (1) – najbolji igrač Matej Tomljenović

RAZIGRAVANJE OD 9. DO 12. MJESTA

RK SOLIN – RK GOSPIĆ 14:15 (9:8) – Pintar (8), Stručić (4), Asić (2), Tomljenović (1) – najbolji igrač Milan Pintar

RK VODICE – RK GOSPIĆ 19:10 (8:4) – Tomljenović (3), Jandrić (3), Pintar (1), Stručić (1), Špoljarić (1), Pajtl (1) – najbolji igrač Petar Jandrić