Dječaci rođeni 2004. godine i mlađi drugu su godinu zaredom sudjelovali na završnici PH u Umagu. Ponovno nam je nedostajalo “ono nešto” u presudnim trenucima za prolazak grupe i ulazak među 12 najboljih.

 

U Umagu je 20 najboljih ekipa Hrvatske boravilo od 25.-28.5.2017. godine, te se borilo za prvaka Hrvatske. Naša ekipa je odigrala 7 utakmica i ostvarila 1 pobjedu i 6 poraza. Rezultatski izgleda loše, no stvari ipak nisu takve.

Zapali smo u veoma tešku grupu s RK Valpovka, RK Dugo Selo, RK Koprivnica H.18 i RK Arbanasi (ekipa Valpovke je na kraju 3. najbolja ekipa Hrvatske, dok je Dugo Selo zauzelo 7. mjesto), te smo znali da nas s Koprivnicom i Arbanasima očekuje borba za 3. mjesto i eventualni ulazak među 12 najboljih ekipa u Hrvatskoj.

Prvi dan smo snage odmjerili upravo s dvije najbolje ekipe grupe (RK Valpovka i RK Dugo Selo), te su porazi (18:12 (11:8) i 20:13 (10:7)) , iako možda i očekivani, već tada utjecali na psihu igrača. Drugi dan (petak) je bio “naš dan”. Na rasporedu su bile utakmice protiv Koprivnice i Arbanasa, utakmice nakon kojih ćemo znati “jesmo li ili nismo”.

Najprije smo snage odmjerili s RK Koprivnica H.18, odlično ušli u utakmicu i serijom 5:0 poveli 6:2. Sve je funkcioniralo savršeno, no krajem prvog dijela ne realiziramo kontru, gubimo 2 lopte i protivnik se približava na 8:6. U drugom dijelu se vodila rovovska bitka za svaki gol. U završnici imamo previše tehničkih i obrambenih grešaka i utakmica odlazi na stranu protivnika iz Koprivnice (15:13).

Posljednja utakmica u grupi, iako sada već nebitna za ulazak među 12 najboljih, bila je prava čvrsta, ali i preslika one prethodne. Arbanasi se nisu ni snašli a već su gubili 4:1, no dekoncentracijma u obrani omogućavamo prijateljima iz Zadra da na odmor odu čak i s vodstvom (8:7). U drugih 15 minuta igralo se “gol za gol” gdje smo ponovno bili za malo kratki i nedorečeni, te poraženi rezultatom 17:15.

Značilo je to 4. mjesto u grupi. Nismo uspjeli popraviti prošlogodišnju 13. poziciju, ali smo ga u daljnjem razigravanju imali priliku ponoviti.

Protivnik je bio RK Nexe, ekipa s kojom smo se mogli ravnopravno nositi. Ovoga puta smo dosta loše i neraspoloženo (nismo prošli grupu) ušli u utakmicu (zaostatak od 5:1), ali su dečki uspjeli skupiti glave i već do poluvremena smanjiti zaostatak na -2 (9:7). Protivnici su i cijelo drugo poluvrijeme bili u prednosti od 2-3 pogotka (11:8, 13:10, 14:11, 15:12), no u završnici utakmice ubacujemo u brzinu više, poravnavamo (18:18), pa i 45 sekundi do kraja utakmice prelazimo u vodstvo (19:18). Uspijevamo se obraniti i imati napad posljednjih 30 sekundi do kraja utakmice, ali već na svojoj polovici nevjerojatno gubimo loptu, ekipa Nexea sigurno poentira (19:19) i odlazimo u lutriju sedmeraca. Odluka je pala tek u četvrtoj seriji i nakon što smo čak 11 puta pristupili izvođenju sedmeraca. Samo 1 nerealizirani sedmeras bio je koban i umjesto ulaska u brobu za 13. mjesto padamo u onu od 17. do 20. mjesta.

U navedenom razigravanju su glave naših dečki bile vidljivo pognute što je bilo dovoljno za uvjerljivi poraz od Metkovića (18:10). Tijekom noći su se dečki malo odmorili, pribrali i solidnom igrom na kraju turnira ostvarili pobjedu protiv Varaždina rezultatom 21:17 (12:9) i zauzeli 19. mjesto.

Najviše su pogodaka postigli Nikola Kovačević (38), Josip Klobučar (19), Ivan Starčević (18), Luka Maras (10), te Borna Milković (8).

Čestitke dečkima na velikom uspjehu (plasman na završnicu PH drugu godinu zaredom). Umag, vidimo se i dogodine.

 

U nastavku dostavljamo linkove na kojima se mogu naši službeni izvještaji svih utakmica:

Prvi dan: http://hrs.hr/2017/05/25/zavrsnica-prvenstva-hrvatske-za-djecake-rodene-2004-i-mlade-1-dan/

Drugi dan: http://hrs.hr/2017/05/26/zavrsnica-prvenstva-hrvatske-za-djecake-rodene-2004-i-mlade-2-dan/

Treći dan: http://hrs.hr/2017/05/27/zavrsnica-prvenstva-hrvatske-za-djecake-rodene-2004-i-mlade-3-dan/

Četvrti dan: http://hrs.hr/2017/05/28/zavrsnica-prvenstva-hrvatske-za-djecake-rodene-2004-i-mlade-4-dan/