Dječaci A su u nedjelju, 4.11.2018., u Labinu odigrali utakmice 4. kruga 1.HRLDA zapad.

Iako igra niti u jednom segmentu nije bila na razini prikazanoj protekli vikend, imali smo veliku priliku ostvariti stopostotni učinak. Puno nesreće u utakmici protiv Rovinja ipak nam je donijelo neodlučeni ishod i otkinulo jedan bod.

RK RUDAN LABIN – RK GOSPIĆ 10:21 (4:13) – utakmica u kojoj se od samoga početka vidjelo tko je bolji protivnik. Početna serija naših igrača od 5:0 odvela je utakmicu u jednosmjernu ulicu. Većinu utakmice su priliku dobili igrači koji inače manje igraju, a najefikasniji su bili Hrvoje Rukavina sa 7, te Ivan Jergović i Vedran Hećimović s po 4 pogotka.

RK GOSPIĆ – RK ROVINJ 19:19 (7:10) – čvrstim ulaskom u utakmicu s obje strane održavao se neodlučen ishod (1:1, 2:2, 3:3, 4:4). Protivnici su u tim trenucima ušli u bolji ritam, naših igrača kao da nije bilo na terenu i ulazimo u zaostatak od 3 pogotka (4:7, 5:8, 6:9). Nakon par minuta drugoga dijela uspijevamo na krilima golmana Frana Juraja Rukavine i pokretljivije obrane vratiti utakmicu u egal (10:10, 11:11, 12:12, 13:13, 14:14, 15:15). Odlične napadačke reakcije naših igrača naplatili smo i s dva uzastopna gostujuća isključenja. U tim trenucima smo se serijom 3:0 odvojili na 18:15, imali napad za +4, no neobjašnjivo izgubljenom loptom vraćamo protivnika u utakmicu. U posljednju minutu ulazimo pri rezultatu 18:18 i nakon odrađenog dogovora tijekom minute predaha pogotkom Jergovića dolazimo do prednosti 19:18. U posljednjih 15 sekundi protivnik uspijeva izvesti loptu s centra i s 13 metara uputiti udarac prema golu. Lopta je odsjela na stativi, odbila se u leđa golmana Rukavine i završila u golu za konačnih 19:19. Bila je ovo jedna od brojnih sličnih nespretnih situacija u kojima su nam protivnici uspjeli poentirati, dok su naši igrači u puno boljim situacijama bili neprecizni. Luka Orešković postigao je 6, Vedran Hećimović 5, dok je Ivan Jergović dodao 4 pogotka.