U nedjelju, 14. listopada 2018., je u Gospiću odigran 2. krug 1.HRLDA zapad.

Naša ekipa je snage odmjerila s RK Poreč i RK Umag, pokazala izuzetno veliku borbenost, no 3 minute dekoncentracije u utakmici protiv Poreča koštale su nas da osvojimo sva 4 boda.

RK GOSPIĆ – RK POREČ 13:18 (7:7) – iako smo gotovo cijelo prvo poluvrijeme proveli u vodstvu od 1 ili 2 pogotka gosti su na odmor uspjeli otići pri neriješenom rezultatu. U drugih 20 minuta protivnici su preuzeli inicijativu, iskoristili jedno naše isključenje tijekom kojega su napravili seriju 3:0 i osigurali pobjedu, u konačnici od 5 pogodaka prednosti. Svi igrači su obrambeno bili vrlo agresivni, a napadački su najefikasniji bili Vedran Hećimović s 4, te Hrvoje Rukavina i Ivan Jergović s po 3 pogotka.

RK UMAG – RK GOSPIĆ 15:17 (5:6) – u ovoj utakmici smo bili bez veoma bitnog Marka Čačića, no odličnom obranom vrlo brzo dolazimo do prednosti od 4 pogotka (5:1). Uslijedila je napadačka kriza, no do odmora zadržavamo 1 pogodak prednosti (6:5). U nastavku se ne uspijevamo odvojiti na 3 razlike i prelomiti utakmicu te ulazimo u stresnu završnicu. Nakon odlične obrane u posljednjoj minuti nismo realizirali kontu te u završnih 30 sekundi utakmice u obrambene zadatke ulazimo s 1 pogotkom prednosti. Domazet sprječava najopasnijeg gostujućeg igrača Galovića i opravdano dobiva isključenje, da bi naš golman Rukavina 13 sekundi prije kraja utakmice istom igraču obranio šut za izjednačenje. Brzo zovemo minutu odmora nakon koje gosti ulaze u presing obranu, a Jergović na dodavanje Hećimovića vodeći loptu pretrčava cijeli teren i poentira za konačnu pobjedu i veliko slavlje. Uz odličnog Frana Juraja Rukavinu na golu najefikasniji su bili Hrvoje Rukavina sa 6 i Tin Balen s 4 pogotka.