Turnir koji u srcima gospićkih rukometaša i rukometašica ima posebno mjesto doživljava svoje 16. izdanje. Tijekom rujna, u pripremnom dijelu sezone, kroz tri vikenda održati će se 16. turnir „Mali medo“ za veliki rukomet.

Nakon prvog dijela na kojem su sudjelovale djevojčice U15 i U13, u subotu, 23. rujne 2023. godine, održan je spomenuti turnir za dječake U15 i U11.

Ekipa trenera Roberta Havličeka, podijeljena u dvije podjednake momčadi, ugostila je vršnjake RK Pakrac i RK Zadar 1954, dok su dječaci Mateja Udiljka snage odmjerili s ekipama MRK Arba Rab i RK Adriatic Rijeka.

Turnir je otvoren međusobnim susretom između ekipa dječaka U15 Gospić 1 i Gospić 2. Ovaj ogled suigrača pokazao je veliku kvalitetu igre i širinu klupe trenera Havličeka. Neizvjesna igra tijekom svih 40 minuta rezultirala je izjednačenim ishodom (18:18).

Ekipa dječaka rođenih 2012. i 2013. godine u utakmici protiv MRK Arba Rab pokazala je kako će u novoj sezoni igrati ozbiljniji i kvalitetniji rukomet koji će konkurirati ekipama u svojoj kategoriji. Ipak, Rabljani su u posljednjim minutama susreta bili koncentriraniji i odnijeli pobjedu rezultatom 18:14.

Susret između ekipe Gospić 1 i RK Pakrac bio je u znaku Gospićana svih 40 minuta. Odličnom i raznovrsnom igrom gospićki su rukometaši pokazali kako su spremni za izazove koje nosi nova sezona. Pobjeda rezultatom 23:9 jedina je na ovom turniru dječaka U15.

Gospić 2 u susretu protiv vršnjaka iz Zadra svih je 40 minuta pružao kvalitetan otpor i držao tempo s protivnicima. Nažalost, nekoliko uzastopnih pograšaka dovelo je Zadrane do pobjede konačnim rezultatom 18:12.

Protiv ekipe iz Rijeke, dječaci U11 odigrali su borbenu i odlučnu utakmicu punu rezultatske neizvjesnosti. Sve do posljednjih sekundi susreta rezultat je bio izjednačen. Realizacijom kaznenog udarca maleni Riječani odnijeli su pobjedu rezultatom 11:10.

Dječaci U15 okupljeni u ekipi Gospić 2 protiv prijatelja iz Pakraca odigrali su dinamičnu utakmicu u kojoj su pokazali svu raskoš svoje igre i rukometnih znanja koje posjeduju. Visokih +18 na isteku 40. minute donio je Gospićanima pobjedu rezultatom 38:20.

Posljednja utakmica na turniru, ona između ekipa Gospić 1 i RK Zadar 1954, bila je jedna uistinu rukometna poslastica za kraj dana prepunog odličnog rukometa. Borbenost, odlučnost i visoka kvaliteta igre obje ekipe učinila je ovaj susret napetim i neizvjesnim do posljednje minute, a Zadrani su pogotkom u posljednjoj sekundi odnijeli pobjedu rezultatom 14:13.