Ekipa dječaka rođenih 2010. i 2011. godine odigrala je u nedjelju, 24. rujna 2023. godine, na Rabu susrete 1. i 2. kola 1. HRL Zapad protiv ekipa MRK Arba Rab, MRK 28. April i RK Rovinj. Pobjedama u sve tri utakmice upisali su maksimalnih 6 bodova i odmah se smjestili na 1. mjesto ukupnog poretka.

Dječaci trenera Roberta Havličeka već su nakon 1. minute susreta, serijom od 4 uzastopna pogotka, postigli prednost koju su mladi Rabljani sustigli zbog nespretnih pogrešaka u obrani Gospićana. Nakon 15. minute novom su serijom (5:0) rukometaši Gospića stvorili prednost od +4 (14:10) te s njom otišli na predah.

Odlična i čvrsta igra gospićke ekipe u drugih 20 minuta susreta povećala je prednost s poluvremena na visokih +13 za konačnih 30:17.

Susret protiv vršnjaka MRK 28. April Gospićani su otvorili serijom 6:0 i time „natjerali“ Kaštelirane na „hvatanje“ zaostatka kojeg do isteka prvih 20 minuta utakmice nisu uspjeli smanjiti (13:7).

Nastavak je donio i dalje bolju igru ekipe Gospića koja je sa 7 uzastopnih pogodaka nakon 26. minute susreta ostvarila nedostižnu gol razliku te je utakmica završila visokom pobjedom Gospićana rezultatom 25:13.

Prvih 11 minuta 2. utakmice 2. kola 1.HRL Zapad protiv RK Rovinj djelovalo je kao da će ekipa trenera Havličeka imati većih problema, međutim nerealizirani kazneni udarac protivnika i dvije serije od 4:0 i 3:0 u nastavku prvog poluvremena ipak su donijele +7 (13:6) na isteku 20. minute susreta.

Unatoč borbenosti Rovinjani nisu uspjeli sustići visoku prednost s poluvremena, a Gospićani su je serijom 5:0 dodatno povećali. Nekoliko manjih pogrešaka mladih Ličana smanjilo je zaostatak Rovinja za konačnih 25:16.

Dječaci i trener željeli bi se zahvaliti roditeljima prijatelja MRK Arba Rab koji su im s tribina pružili podršku, a s terena ih ispratili glasnim pljeskom.

MRK ARBA RAB – RK GOSPIĆ 17:30 (10:14) – Stručić (12), Pajtl (5), Pintar (4), Brozičević (3), Župan (3), Sarić (2), Tomljenović (1)

RK GOSPIĆ – MRK 28. APRIL 25:13 (13:7) – Stručić (6), Brozičević (6), Sarić (5), Tomljenović (4), Pintar (1), Pajtl (1), Župan (1), Vukelić (1)

RK ROVINJ – RK GOSPIĆ 16:25 (6:13) – Pintar (6), Pajtl (5), Stručić (4), Sarić (3), Župan (3), Brozičević (2), Tomljenović (1), Ratković (1)