Dječaci U13 započeli su susretom 7. kola 1. HRL Zapad odigravanje utakmica proljetnog dijela sezone.

Susret protiv RK Čavle odigran je u subotu, 28. siječnja 2023. godine, u Rijeci, a nova pobjeda osigurala je dva boda i trenutno 3. mjesto na ljestvici s omjerom 8 pobjeda, 1 neodlučenim ishodom, 2 poraza i 16 upisanih bodova u 11 odigranih utakmica.

Sve do 14. minute prvog dijela momčadi su bile u egalu, nakon čega su igrači trenera Ivana Jelića napravili seriju 5:0 i na predah otišli rezultatom 12:8.

U nastavku susreta Gospićani su u potpunosti preuzeli kontrolu i nisu ostavili protivnicima prostora za postizanje velikog broja zgoditaka. Sedam zgoditaka rukometaša Čavla zasjenilo je čak 16 pogodaka mladih Ličana koji su pobijedili s visokih +13 i rezultatom 28:15.

Čak 8 različitih igrača Gospića postiglo je pogotke na odigranoj utakmici što je treneru svakako dalo razlog za zadovoljstvo.

RK GOSPIĆ – RK ČAVLE 28:15 (12:8) – Sertić (7), Maras (6), Tonković Javorina (4), Stručić (4), Župan (2), Pajtl (2), Nikšić (2), Vukelić (1)