Dječaci trenera Mateja Udiljka odigrali su u nedjelju, 29. siječnja 2023. godine, u Poreču utakmice 5. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjaka RK Umag i RK Poreč. Pobjedom u susretu protiv rukometaša Umaga upisali su prva 2 boda i time pokazali kako će se u 2023. godini naporan i kvalitetan rad u proteklom periodu isplatiti.

Susret protiv RK Umag bio je neizvjestan od samog početka. Prvih 10 minuta momčadi su bile izjednačene, a nakon spomenute minute je izvanredni Milan Pintar serijom 3:0 i s ukupno 6 pogodaka u prvom poluvremenu odveo Gospićane na predah s rezultatom 10:8.

U nastavku utakmice rukometaši Umaga uspjeli su dostići prednost s poluvremena te je utakmica do 35. minute bila u egalu. U posljednjih 5 minuta susreta Gospićani su serijom 3:0 okrenuli rezultat u svoju korist i pobijedili rezultatom 21:19.

Unatoč porazu protiv ekipe Poreča bio je to susret u kojem su rukometaši Gospića pokazali veliki napredak. Protiv drugoplasiranih Porečana dječaci trenera Udiljka odigrali su čvrstu i izuzetno borbenu utakmicu. Prvo poluvrijeme Porečani su otvorili serijom 4:0 i time stvorili prednost koju Gospićani nisu uspjeli sustići i na predah se otišlo s rezultatom 15:9 na strani RK Poreč.

U drugom poluvremenu mladi Ličani postigli su 11 pogodaka dok su protivnici u gol spremili dvije lopte manje. Iako su pokazali bolju igru u nastavku utakmice, rukometaši Gospića nisu uspjeli sustići rezultatsku prednost i upisali su poraz rezultatom 24:20.

Dječaci U11 u trenutnom poretku zauzimaju 10. mjesto s 1 pobjedom, 1 neodlučnim rezultatom, 6 poraza i 3 osvojena boda u 8 odigranih utakmica.

RK GOSPIĆ – RK UMAG 21:19 (10:8) – Pintar (10), Šolaja (4), Matić (4), Borovac (2), Maras R. (1)

RK POREČ – RK GOSPIĆ 24:20 (15:9) – Pintar (9), Šolaja (4), Borovac (3), Matić (3), Maras R. (1)