Rukometaši trenera Roberta Havličeka odigrali su u subotu, 11. studenog 2023. godine, u Karlovcu derbi susrete 5. kola 1. HRL Zapad protiv RK Š.R. Karlovac i RK Sedmerac Karlovac. Upisavši po jedan poraz i pobjedu te osvojivši nova 2 boda trenutno se nalaze na 2. mjestu tablice s 8 pobjeda, 1 porazom i 16 osvojenih bodova.

Loš ulazak u utakmicu i čvrsta obrana protivnika u prvom dijelu utakmice, kao i visoka 5:0 serija, „odlijepila“ je RK Š.R. Karlovac na +6 (8:2) što se do isteka 20. minute dodatno povećalo pa se na predah otišlo s rezultatom 14:6.

Nastavak susreta donio je bolju, kvalitetniju i koncentriraniju igru Gospićana među kojima su se posebno istaknuli Ivano Stručić s 5 te Luka Brozičević i Borna Sarić s po 4 pogotka. Nažalost, nakon 34. minute Karlovčani postižu 4 uzastopna pogotka kojima odlaze na nedostižnih +10 s kojima susret završava rezultatom 26:16.

Protiv RK Sedmerac Karlovac na terenu je igrala potpuno „drugačija“ ekipa Gospića. Čvrsta igra, kvalitetna obrana i odlična realizacija te serije od 5 odnosno 7 uzastopnih pogodaka do kraja prvog poluvremena dovelo je do rezultata 15:3 za gospićku momčad.

U drugom dijelu utakmice karlovačka je ekipa u igri pokazala više nego prvih 20 minuta, ali su Gospićani na krilima odličnog Ivana Stručića s 8 postignutih pogodaka, nastavili odličnu igru i upisali pobjedu rezultatom 28:14.

RK Š.R. KARLOVAC – RK GOSPIĆ 26:16 (14:6) – Stručić (5), Sarić (4), Brozičević (4), Vukelić (1), Župan (1), Pajtl (1)

RK GOSPIĆ – RK SEDMERAC KARLOVAC 28:14 (15:3) – Stručić (8), Pajtl (5), Sarić (4), Brozičević (4), Pintar (3), Župan (2), Jandrić (1), Ratković (1)