Dječaci rođeni 2008. i 2009. godine odigrali su u subotu, 13. siječnja 2024. godine, u Buzetu utakmice odgođenog 5. kola 1. HRL Zapad protiv vršnjaka RK Buzet i RK Arena-Pula. Dvjema pobjedama na svoj su konto upisali nova 4 boda i u trenutnom se poretku nalaze na 2. mjestu s 9 pobjeda i 1 porazom, te 18 osvojenih bodova.

Rukometaši trenera Roberta Havličeka otvorili su utakmicu protiv ekipe Buzeta serijom od 3 uzastopna pogotka. Protivnici su do 13. minute pružali kvalitetan otpor. Nakon spomenute minute, kod rezultata 9:6 za ekipu Gospića, mladi Ličani prave 5:0 seriju i na predah odlaze s rezultatom 14:7.

Kvalitetnom igrom, čvrstom obranom i visokom realizacijom Gospićani su serijama od 6 odnosno 5 uzastopnih pogodaka u drugih 20 minuta utakmice dosegnuli visokih +17 (27:10). Mini serijom u posljednjim minutama susreta Buzećani su smanjili zaostatak na +15 za konačnih 27:12.

Pomalo nesiguran ulazak u susret protiv ekipe Arene doveo je do „hvatanja“ rezultata tijekom prvih 10 minuta utakmice. Uslijedilo je buđenje Gospićana koji su serijom 4:0 okrenuli rezultat u svoju korist (11:8) te se na odmor otišlo pri rezultatu 15:13 na strani ekipe trenera Havličeka.

Otvaranje drugog poluvremena serijom od 4 uzastopna pogotka Gospićani su ovladali rezultatom i stvorili prednost koju do isteka 40. minute Puležani nisu uspjeli ugroziti. Ekipa Gospića upisala je i drugu pobjedu 5. kola rezultatom 33:24.

RK BUZET – RK GOSPIĆ 12:27 (7:14) – Sertić (6), Duić (5), Jamičić (2), Stilinović (2), Borovac L. (2), Jerković (2), Ratković Jo. (2), Matušan (2), Ratković Ju. (1), Jergović (1), Mandić (1), Marković (1)

RK GOSPIĆ – RK ARENA-PULA 33:24 (15:13) – Ratković Jo. (6), Borovac I. (5), Jamičić (4), Ratković Ju. (4), Marković (4), Sertić (4), Milković (2), Stilinović (1), Jergović (1), Borovac L. (1), Matušan (1)