Utakmice posljednjeg, 10. kola, 1. HRL Zapad za dječake U15 odigrane su u subotu, 25. veljače 2023. godine, na Rabu. Igrači trenera Roberta Havličeka upisali su pobjedu protiv RK Veruda te poraz od MRK Kozala.

Rukometaši Kozale otvorili su utakmicu serijom 4:0 i držali prednost do 13. minute. Gospićani su se istom serijom približili protivnicima, ali je čvrsta igra Riječanima nakon prvih 20 minuta donijela vodstvo 12:9.

U nastavku susreta nastavila se kvalitetna igra Kozale koja im je, potpomognuta sa 6 isključenja Gospićana u drugom poluvremenu, donijela pobjedu rezultatom 24:18.

Utakmica protiv RK Veruda bila je u potpunosti u znaku Gospićana. Već u prvom dijelu susreta rukometaši trenera Havličeka dosegli su visokih +10 (14:4).

Nakon predaha visokom serijom 10:0 Ličani su otišli na velikih +20 i susret završili pobjedom 32:8.

Nakon odigranog posljednjeg kola prvog dijela natjecanja dječaci U15 zauzeli su 3. mjesto sa 17 odigranih utakmica, 13 pobjeda, 4 poraza i 26 osvojenih bodova što im je osiguralo razigravanje u Ligi za prvaka i borbu za plasman na Završnicu Prvenstva Hrvatske.

MRK KOZALA – RK GOSPIĆ 24:18 (12:9) – Hećimović (6), Bukovac (3), Stilinović (3), Milković (2), Ratković Ju. (1), Borovac I. (1), Jergović (1), Borovac L. (1)

RK GOSPIĆ – RK VERUDA 32:8 (14:4) – Jerković (9), Milković (5), Borovac I. (5), Ratković L. (4), Jergović (4), Hećimović (3), Ratković Ju. (1), Borovac L. (1)